Nepolitická politika opět v akci. Co maskuje?

Opět se nám tady rozmáhá takový ten starý známý nešvar. A to, že „nepolitická“ politika je tak nějak mravnější, ctnostnější a slušnější než politika „politická“. Kořeny toho všeho položil slušňák Václav Havel, v jeho stopách se pak vydal Babiš, Hollan a aktuálně Jiří Drahoš, Marek Hilšer Michálek, Čižinský…

Josef Provazník | foto: archív autora

Nikdo z nich není politik a všichni jsou tím pádem slušňáci. Je to jasné jako facka. Voliči na tento špíček jako obvykle skočili, takže máme po vlastech českých asi tak 1238 různých místních aktivistických hnutí a sdružení, které to s lidmi ale už jako fakt doopravdy myslí dobře.

Pro Most, Za Klatovy, Srdíčko pro Kroměříž, Slušnost a mravnost pro Kolín, Zdravý rozum pro Hustopeče atd. Vobčan je spokojen, páč to těm politikům natřel a teď už bude konečně dobře. Aktivisté jsou v kurzu a občanská společnost se konečně postavila na nohy.

Co na tom, že ve skutečnosti jsou tihle aktivisté společně s našimi pokrokovými novináři mnohem nebezpečnější. Nejdřív zakroutí krkem nenáviděným politikům, pak developerům, pak řidičům, majitelům nemovitostí, restaurací atd. a nakonec půjdete vy, vy volové voliči nepolitických politiků….

…..páč svým pšoukáním znečišťujete životní prostředí a netřídíte odpady do 45 různých fochů.