Budou nám neomarxismus vnucovat ve filmech a seriálech?

Pamatujete ještě, kdy nás Československá televize za socializmu krmila budovatelskými a prorežimními filmy a seriály? Možná, že anabáze se bude opět opakovat. Jen hrdiny neboudou stateční soudruzi, ale stateční multikulturalisté.

Norimberské trychtýře | repro: PicClick DE

Tak jsme se z jakési studie dozvěděli, jak prý v Česku změnit negativní obraz muslimů, případně dalších skupin, které obhajují tzv. neomarxisté. Když jsem si tu studii (viz ZDE, kterou pak převzala i jiná média, viz ZDE) přečetl, měl jsem pocit, že bych se pak mohl opět objevit v nějaké totalitní společnosti. Jen si to přesdstavte, jak se prý má postupovat.

– přísnější posuzování obsahu médií

– aktivní boj proti nesprávným názorům na sociálních sítích

– patřičné vzdělávání dětí na školách, čili multikulturní výchova

– určování, jaké informace jsou správné a jaké ne

– najít jakési „důvěryhodné“ lidi, kteří propadli některému z témat neomarxismu, a kteří by se lidem dávali za vzor

– v případě mladých lidí poznávání neomarxistických témat na vlastní kůži

– lidi, kteří propadli nějakému neomarxistickému tématu, více brát do médií jako „experty na rozhovor“

– a v neposlední řadě točit o nich filmy a seriály. Nebo, aby se tito lidé ve filmech a seriálech alespoň objevovali.

Když si přečtete tento seznam, vy nemáte pocit, že je to pokus o totalitní společnost? Já tedy ano. A sám za sebe říkám, že o takové filmy a seriály, které by mi vnucovaly nějakou konkrétní ideologii, ať už politickou nebo náboženskou, skutečně nestojím. Já mám své vlastní názory. A také nemám například rád takové ideologie, ať už jsou politické či náboženské a považují se za nadřazenecké nad ostatními. A bohužel, jsou to právě multikulturalisté, kteří takovéto ideologie často upřednostňují. Já je tedy upřednostňovat nechci! Jak jsem psal, mám své názory na svět a rozhodně je pod vlivem nějakých tvůrců veřejného mínění měnit nehodlám.


Převzato bez vědomí autora z veřejného zdroje v rámci úřední a zpravodajské licence podle § 34 zákona 216/2006 Sb., o právu autorském