Pan Halík to má s těmi vědeckými světonázory nějak popletené

Změny vědeckých světonázorů byly různé. Například od geocentrismu k heliocentrismu. Nebo později poznání evoluční teorie. Víte ale, co je podle pana Halíka dalším pokračováním této řady? Homosexualismus a genderové studie.

Halík Satan pražský | repro: youtube.com

Kdykoliv si poslechnu rozhovor s panem Halíkem, vím, že snad s většinou jeho tezí nebudu souhlasit. Ale to mi nevadí. Já docela rád poslouchám rozhovory s lidmi, se kterými nesouhlasím. Protože tam nalézám témata pro své články na blogu. A v těch článcích se pak k nim stavím kriticky. A pak také člověk ví, jak myslí jeho názoroví protivníci.

Proto jsem si teď poslechl rozhovor s Tomášem Halíkem pro Reflex.cz (viz. ZDE). To, že se začne navážet do profesora Piťhy nebo prezidenta Zemana jsem čekal. Už jsem také na toto téma napsal několik článků. Ale, co mne v rozhovoru nečekaně dostalo, je konstrukce, jakou pan Halík obhajuje homosexualismus a genderové studie. V rozhovoru o tom mluví cca v 11. minutě. A přirovnává to k velkým vědeckým světonázorovým zjištěním. Takovým, jako byl například přechod od geocentrismu k heliocentrismu v středověku nebo později objev evoluční teorie Charlese Darwina.

Vážení čtenáři. Domnívám se, že vy jistě máte alespoň trošku nějaký inteligenční kvocient. Určitě například uhodnete, která čísla budou následovat v řadě 1,2,4,8,16,32,…… Ale aby po geocentrismu a evoluční teorii měly následovat homosexualismus a genderové studie? Tak doufám, že vám to stejně jako mne rozum nebere. Je to zkrátka to samé, jako kdyby šel v televizi nějaký dokument o sluneční soustavě. A po Jupiteru, Saturnu a Uranu tam najednou místo Neptunu přešli ke světovým válkám či politikým procesům.

A nebo se spíš divím, kam až do jakých absurdností dokážou své fabulace vyšroubovat stoupenci neomarxistických ideologií. A to jen proto, aby z těchto politických témat uděli něco doslova posvátného a neměného, o čem by se podle nich snad nemělo ani diskutovat. A tady se ukrývá nebezpečí pro názorovou svobodu, o kterém by se naopak mluvit mělo.


Převzato bez vědomí autora z veřejného zdroje v rámci úřední a zpravodajské licence podle § 34 zákona 216/2006 Sb., o právu autorském

Zdroj: https://liborcermak.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=684624