Kdo nejvíc pokazil státní svátek? Ten křikloun z Národního muzea

Myslím si, že oslava 100 let vzniku Československé republiky se povedla. Tedy až na dvě věci. Na déšť ve výroční den a na křiklouna z Národního muzea, jenž urážel prezidenta republiky.

Libor Čermák

Když zhodnotím oslavy 100 let vzniku Československa, musím se vyjádřit většinou pozitivně. Já osobně jsem ho oslavil „Pěším výletem Prahou ke 100. výročí vzniku republiky“, při kterém jsem navštívil hned několik akcí pořádaných k tomuto výročí.

Velmi se mi též líbilo i včerejší udílení státních vyznamenáních. Pan prezident Miloš Zeman měl nádherný státnický projev. A i výběr oceněných byl velmi výborný. (viz ZDE)

Jedním z vyvrcholeních bylo i slavnostní otevření Národního muzea po celkové opravě historické budovy. I tam náš pan prezident nemohl chybět. A i tam měl velmi hezký projev. Jediné, co se mi tam nelíbilo, bylo to „zachrochtání“ toho člověka na pana prezidenta ve stylu „Hanba prezidentovi, který….“ (zdroj: ZDE)

Vážený pane křikloune, vy, co jste tímto svým zachrochtáním pokazil tento slavnostní akt. Představte si, že by na místě Miloše Zemana byl někdo, kdo by vám byl bližší. Třeba někdo spřažený s pražskou kavárnou. Teď by se účastnil nějakého slavnostního aktu. A přitom by na něj z ničeho nic někdo z publika zavolal například: „Hanba prezidentovi, který se zastává neomarxistů, hanba prezidentovi, který se zastává multikulturalismu, hanba prezidentovi, který…“

Schválně, co byste si o něm myslel? Jistě byste se na něj díval s opovržením a vytřeštěnýma očima. A teď vám říkám, že po tom vašem extempore, co jste předvedl vy, se to klidně jednou může stát! A kdy? Představte si, kdyby si náhodou někdy, nedej Bože, český národ zvolil takového prezidenta, který místo českých zájmů a zájmu běžných českých lidí bude obhajovat zájmy pražské kavárny, zájmy multikulturalistů a zájmy neomarxistů. Ale pak si to vyčítejte sám sobě. To vy posouváte hranici toho, co je na slavnostních aktech vhodné.

Já se domnívám, že, když s někým nesouhlasím, dá se to přeci udělat trochu jinak než pokazit slavnostní akt k významné události. Hezky to o vás vyjádřil samotný pan prezident Miloš Zeman: „Každý máme úroveň, jakou máme. A někdy tuto úroveň předvádíme i při těch nejméně vhodných příležitostech.“


Převzato bez vědomí autora z veřejného zdroje v rámci úřední a zpravodajské licence podle § 34 zákona 216/2006 Sb., o právu autorském