Co s mladými lidmi, kteří neví, co se stalo v roce 1918?

Nedávno jsem viděl různé dotazy lidem na to, zda vědí, co se stalo ve významné roky 20. století. Starší většinou věděli. Mladší nikoliv. Co s takovými lidmi, kteří neznají základní data v dějinách naší země?

Libor Čermák

Nebo si o tom můžete přečíst na odkazu: ZDE. Tam se doslova píše: „Čím jsou lidé mladší, tím mají menší znalost o výročích. Někdy je to až zarážející“. Zeptali se staršího člověka, většinou věděl. Zeptali se mladého člověka (myšleno člověka kolem 20 let) a nevěděl kolikrát ani základní osmičkové roky 20. století.

Co s tím? To je to naše školství na tom tak špatně? Když se zeptáte na roky 1918, 1938, 1945, 1948, 1968 a 1989, že to mladí lidé většinou vůbec nezají? Ale hlavně, že mnoho z nich je místo toho opojeno tzv. multikulturalismem, neomarxismem a politickou korektností. Vědí, jak správně přijímat migranty z muslimských zemí, jak správně respektovat islám, jak být správně genderově a politicky korektní, kam chodit na kebab a kam chodit na protizemanovské demonstrace.

Takže pokud se z nějakými takovýmto exoty mezi mlaďochy setkáte, co jim bude milejší neomarxistická doktrína než historie vlastní země, doporučuji se jich zeptat, jestli vůbec vědí, co se stalo v ony roky (1918, 1938, 1939, 1945, 1968 a 1989). A když to nebudou vědět, neumím si jejich profesní kariéru zkrátka a dobře představit jinak než někde u lopaty, u koštěte nebo u nádobí.

A tak bych chtěl především apelovat na mladé lidi. Učte se, ať nedopadnete, jako ti mnou výše popsaní exoti.


Převzato bez vědomí autora z veřejného zdroje v rámci úřední a zpravodajské licence podle § 34 zákona 216/2006 Sb., o právu autorském