Češi poslali evropské výzkumníky do řiti, když se jich ptali „Přijali byste do rodiny muslima?“

Mne by strašně zajímalo, kdo vymýšlí otázky do celoevropských průzkumů. Například otázka: „Přijali byste do rodiny muslima?“ To si nevymýšlím, to skutečně v jednom nedávném celoevropském průzkumu bylo. (ZDE)

Vepř šoustá Mohameda do řiti

Mne by strašně zajímalo, jaké myšlenkové procesy můžou vést například k otázce v průzkumu „Přijali byste do rodiny muslima?“ To musí podle mne vymýšlet někdo, kdo chce naštvávat lidi. Jinak to podle mého názoru snad ani není možné. Vážený vymýšleči takovýchto otázek. To si skutečně přejete, aby na vás byli lidi naštvaní? Například, kdyby mne se někdo někdy na takovouto otázku zeptal, začala by se mi, obrazně řečeno, v kapse tzv. otevírat kudla. A tak se mi děje vždy, když by ze mne chtěl někdo udělat poddaného neomarxismu nebo mi vnucovat nějakou takovou ideologii, které bych přál, aby co nejdřív vymizela z povrchu zemského.

A navíc, každá anketa veřejného mínění je podle mne silně manipulativní! Dodnes si pamatuju, co se například stalo v roce 2009, když vznikala TOP 09. Některá z agentur veřejného mínění udělala anketu. A to nikoliv průzkum volebních preferencí. Ale rovnou se lidí ptala: „Volili byste TOP 09? Ano nebo ne?“ Pak tento průzkum zveřejnili v hlavních médiích. A v dalších předvolebních průzkumech se tato strana začala objevovat na předních místech.

A s otázkou „Přijali byste do rodiny muslima?“ Je to podle mne podobné. Zkrátka a dobře, takovéto otázky by v Česku v žádném případě neměly být na pořadu dne. A to ani dnes, ani za padesát či sto let. A jsem moc rád, že i přes její hlupácké znění v této anketě Češi obstáli nejlépe z EU. I když oněch dvanáct procent pro „ano“ stále ještě považuji spíš za dvojku. A nikoliv za jedničku. To, protože někteří multikulturalisti by se toho mohli chytnout a pak by začali hlásat, jak je těch dvanáct procent úžasně vysoké procento.

A tak říkám. Buďme i nadále pevní ve svých názorech a nenechávejme se ovlivňovat nějakými rádoby tvůrci veřejného mínění.


Převzato bez vědomí autora z veřejného zdroje v rámci úřední a zpravodajské licence podle § 34 zákona 216/2006 Sb., o právu autorském