Svazáku Martine Baxo styď se! Moc se styď!

Vážený Martine Baxo, můj (ne)milý stranický kolego, patrně Vám bylo líto, že jsem před pár dny adresoval veřejný dopis pouze naší stranické kolegyni Miroslavě Němecové a na Vás se nedostalo. A tak jste dělal vše proto, aby došlo i Vás, viďte? Každopádně gratuluji, povedlo se Vám to dokonale a tak tedy nyní píši i Vám.

Martin Baxa | reprodukovaná fotografie: plzen.cz

Pojďme již ale k meritu věci…

Zaznamenal jsem vznik jakési Evropské platformy, která mi připomíná „staré dobré“ časy před rokem 1989, kdy se pokrokoví umělci a členové KSČ stavěli v jednom šiku po bok RVHP a SSSR. Vzhledem k výše uvedenému jsem se tomu svazáckému projektu zasmál, ale smích mě brzy přešel, když jsem mezi jeho zakladateli spatřil i Vaše jméno.

V jednom chumlu se členy skomírajících TOP 09, ČSSD, dále s Piráty, KDU-ČSL a STAN. Tedy s neomarxistickými stranami, které podporují přijetí eura, uprchlíků i Istanbulské smlouvy a veskrze kladně se také staví k tomu, aby byl svazek mezi osobami stejného pohlaví „pokrokově“ označován za manželství. A to ani nezmiňuji, že Piráti podporovali nezákonný zábor Kliniky….Co má naše, údajně pravicová a konzervativní ODS, s těmito stranami společného?

Vy jste se snad s paní Němcovou dohodli? Opravdu chcete ODS zničit? Co vám tato partaj udělala tak strašného? Dala Vám možnost uplatnit se takovým způsobem, jakým byste to v soukromém sektoru nikdy nedokázali. Za co ji tedy trestáte? Pokud máte tyto sebedestruktivní tendence, nebylo by lepší vyhledat psychologa a svěřit se do jeho péče?

Na druhou stranu, u Vás ani Miroslavy Němcové mě vlastně už nedokáže nic překvapit. A proto Vás touto cestou vyzývám, abyste popřemýšleli o tom, jestli by (nejenom) pro vás dva nebylo lepší přestoupit do jiné politické strany. Já, coby řadový člen ODS, odmítám, abyste hovořili a konali mým jménem. A vězte, že já odcházet nehodlám. Takže je řada na vás. Jiné řešení této nekomfortní situace pro vás bohužel nemám.

Pevně věřím, že můj návrh pečlivě zvážíte a brzy si budu moci v novinách přečíst, že jste se stali členy TOP 09, KDU-ČSL, STAN, případně Pirátů nebo Zelených. Předem vám oběma přeji v těchto stranách mnoho úspěchů a zůstávám s pozdravem.

Josef Provazník, člen té „méně slušnější“ části ODS v. r.

PS: Jsem nucen svůj otevřený dopis psát z jiného profilu, protože jsem byl na 30 dní zablokován kvůli napsání satirické zprávy o romském pochodu hrdosti. Předpokládám, že mě nahlásil nějaký volič Pirátů, TOP 09, KDU-ČSL, ČSSD nebo STAN…