Nehájím zájmy Kremlu. Hájím své zájmy

Možná jste se už také setkali s tím, že když někdo náhodou nesouhlasí s vašimi názory, tak o vás prohlásí, že hájíte zájmy Ruska? Já už ano. A jen jsem nad tím kroutil hlavou. Já totiž nehájím žádné zájmy Ruska, ale jen zájmy své.

Kreml | repro: wikipedia.org

Když může mít své zájmy nějaký pan Soros z Ameriky, proč by také nemohl mít své zájmy nějaký pan Libor Čermák z České republiky? A jaké jsou vlastně ty mé zájmy? Například, aby v Česku byla dál zachována svoboda slova a demokracie. A aby si tu každý mohl říkat své názory, a to bez obav, že se za to ocitne v nějakých problémech. Nebo také, aby nám nikdo z ciziny nevnucoval žádnou cizáckou ani politickou ani náboženskou ideologii, se kterou nesouhlasím. Mým zájmem je také to, abych se nemusel bát říkat na veřejnosti například to, že jsem v prezidentských volbách volil Miloše Zemana, protože se mi víc zamlouval než Jiří Drahoš. Mým zájmem je také to, aby s lidmi, kteří jsou zaměstnanci nebo dokonce nezaměstnaní, nebylo zacházeno jako s hadrem, jako se to dělo v době nečasovsko-kalouskovské vlády, které říkám „doba nečasu“.

Zkrátka a dobře mám své vize, kam chci, aby se Česká republika v budoucnu posouvala (svoboda slova, ekonomická prosperita, zachování naší kultury, důstojný život pro každého). A také mám vize, kde naopak nechci, aby se ocitla (neomarxismus, multikulturalismus a trestání lidí za nepohodlné názory). Vše jsem nedávno popsal v článku „Jak vidím budoucnost českého státu v příštích 20. letech?“

A teď mi řekněte: Co z toho hájí zájmy nějakého cizího státu z východu, ve kterém jsem v životě ani nebyl? Nic! To hájí zájmy hlavně moje a zájmy každého obyčejného člověka, který chce žít ve svobodné zemi. Takže si pamatujte. A nejen kolegové blogeři a diskutující na chatu. Já s žádným Ruskem nemám nic společného, rusky ani moc neumím (jediné, co si pamatuji ze dvou let povinného ruského jazyka na ZŠ je „tavaryš učítelnica, izviníte mňa, ja doma zabyl maj učebnik“. ) A tak, jestli o mne někdo prohlásí, že jsem nějakým proruským agentem, tak to není nic jiného než dezinformace, fake news a snaha o poškození mého jména. Nic jiného. Já nejsem ani žádný George Soros ani Vladimír Putin. Já jsem já – Libor Čermák. A pokud to někdo neumí pochopit, tak už to můj problém není.


Převzato bez vědomí autora z veřejného zdroje v rámci úřední a zpravodajské licence podle § 34 zákona 216/2006 Sb., o právu autorském