Maminko, já propadám z genderismu-multikulturalismu

Co se mi také nelíbí na Istanbulské úmluvě, je to, že by se měla zavést indoktrinace genderovou ideologií do dětí ze škol. A protože genderovou ideologii považuji za sestru multikulturalismu, tak s tím zásadně nesouhlasím.

Libor Čermák u Pamatníku Vojna | foto: archív autora

„Maminko, já propadám z genderismu-multikulturalismu. Představ si, byl jsem zkoušený. Nejdříve se mne zeptali, co je na kterých pohádkách dobrého a špatného z pohledu genderu. A já jsem odpověděl, že dobré jsou ty pohádky, kde v hlavních roli vystupují dívky. Tedy například o Šípkové Růžence, o Popelce nebo o Sněhurce. A ono prý ne! Ony prý tyto pohádky správné nejsou! A pak se mne zeptali o tom, co vím o původu náboženstvích. A já jsem jim popsal situaci z 2. světové války, kdy si američtí vojáci udělali v boji proti Japoncům svoje základny na ostrovech v Tichém oceánu. Tam však žili také primitivní kmeny. A tito lidé, když viděli ta americká letadla a co všechno jejich vojáci mají, tak si z nich udělali své bohy. A víš, co mi na to řekla paní učitelka? Vynadala mi za to. Že kdybych něco takového řekl těm ostrovanům, že za tím jejich náboženství jsme jen my, by se prý urazili za rouhání proti jejich víře. A dostal jsem pětku.“

Zdá se vám takovýto příběh absurdní? Mne ano. Ale brzy se může stát, že ve školách to bude normální. O Istanbulské úmluvě se šíří spousta věcí. Například díky profesoru Piťhovi. Ale to, že po přijetí Istanbulské úmluvy hrozí indoktrinace dětí politickou ideologií zvanou „genderismus“, to jsem si nevymyslel. To tam zkrátka je! A můžete si to ověřit i na wikipedii, kde má tato úmluva svojí vlastní stránku. A jeden z bodů, který se nalézá v odstavci „prevence“ je i bod „zahrnutí téma genderové problematiky do školních osnov“ (viz ZDE).

Vzhledem k tomu, že genderovou ideologii považuji za sestru multikulturalistické ideologie, jejíž indoktrinace se nám také do škol tlačí, nazval jsem to vše obrazně jako „genderismus-multikulturalismus“. Jistě tušíte, co mne k tomuto výrazu přimělo. Podobně nazvaná politická ideologie, kterou v jistém období 20. století také rádi indoktrinovali do dětí a mladých lidí.

Jenže já tvrdím, škola by měla místo indoktrinací politických ideologií hlavně učit a nikoliv indoktrinovat politické ideologie do dětí. Aby to nevypadalo tak, jako když se někdo mladých lidí zeptá, co se stalo v roce 1938 nebo 1948, že oni budou tvrdit buď, že neví nebo dokonce, že byla sametová revoluce.


Převzato bez vědomí autora z veřejného zdroje v rámci úřední a zpravodajské licence podle § 34 zákona 216/2006 Sb., o právu autorském