Kdo si ještě kopne do Andreje Babiše?

Dnešní odpoledne se českými i světovými médii prohnala smršť informací o synovi předsedy vlády. A byly úsměvné pro toho, kdo ví jak se věci mají opravdu. Následující článek vyvrací pomocí několika ověřitelných
faktů velkou část toho, co jste se dnes dověděli.

Andy Babiš

Ještě nyní, po několika hodinách žasnu nad tím, jak lze překroutit fakta. Za svůj život jsem viděl spoustu novinářských podrazů, ale tenhle patří k těm největším.

Před asi rokem jsem si povídal při chytání ryb s jedním naším délesloužícím diplomatem. který slouží v Norském Oslu. A protože ty potvory moc nebraly, měli jsme čas si povídat. Klíčové je to, že zná poměrně dobře poměry v rodině inženýra Babiše. A víc jak rok předtím, než se objevily v médiích dnešní informace, jsem se dozvěděl skutečnou část příběhu, kterou jste se dnes nedozvěděli. A dnes jmenovaní novináři si buď svoje informace neověřili, nebo je vytrhli z kontextu.

Dva potomci, (po dnešku se už ví kdo) začali „zlobit“. Dělat ostudu, dluhy a nekryté směnky. Otec své potomky chránil. Dnes je zato vystaven posměchu. A protože jsem v minulosti zažil podobné situace, vím jak to v movitých rodinách chodí. Rodina v tichosti zaplatí dluhy, pošle děti někam daleko na dovolenou a pokud hrozí že nezvedený potomek bude za svoje skutky stíhán, spřátelený psychiatr vypracuje posudek o nižší příčetnosti dotyčného nezvedence. Není to nejetičtější, ale takhle se to dělá. Chránil bych svoje děti stejně.

To dnešní video jsem si pustil a kontextu toho, co vím mně opravdu moc nepřesvědčilo.

Jestli dnes odpoledne 92 poslanců volá po Babišově pádu, může to být z několika možností. Třeba neznají poměry v Babišově rodině, nebo jsou mistry Evropy ve skoku na špek, anebo se jim výmysl, kdy je to video spojováno s daleko starší kauzou Čapí hnízdo, prostě hodí do jejich politického krámu.

Ale připomeňme si, že to byli llidé jako Kalousek, kdo dal finanční Policii její drakonickou moc a Mirek Topolánek, kdo nadlouho zdiskreditoval pověst a obsah pravicové politiky. A tihle dneska volají po Babišově pádu? Jakým právem.

Používat k tomuhle boji zjevnou pomluvu, můžou jen hlupáci.

Jenom lidé, co vědí že si vymýšlejí, mohou tohle video spojovat s kauzou Čapí hnízdo. Tahle kauza souvisí jen a jen s dluhy dvou nezodpovědných mladých lidí.

Možná že své potomky Babiš ochránil trochu problematicky, ale udělat z něj proti logice věci, únosce vlastních dětí je pustým lhaním. Vůbec bych se nedivil, kdyby ty autory těch výmyslů předseda vlády hnal k soudu.

U nás máme s podobnými podrazy zkušenost. Před lety kvůli výmyslům a pomluvám úplně padla Nečasova vláda.

Snad se historie nebude opakovat.

Sám jsem čelil v životě pomluvám. Někdy před 6-7 lety jsem měl možnost zeptat se osobně Andreje Babiše, jak se mu žije s těmi pomluvami co kolují o něm.

Jeho odpověď byla velice hezká a dá se shrnout slovy.

„Někdy to zabolí víc, někdy míň, ale člověk s tím musí žít“

Bude asi nepříjemné, pokud bude Andrej Babiš muset s pravdou o svých dětech ven.

Ale ti, kdo z ochránce vlastních dětí udělali únosce by měli být usvědčeni z téhle nesmyslné lži. Projednou. Provždycky.


Převzato bez vědomí autora z veřejného zdroje v rámci úřední a zpravodajské licence podle § 34 zákona 216/2006 Sb., o právu autorském