Podívej se, Kalousku, kolik je nás na kousku!

Velmi se stydím za lidi, kteří takového politika, proti kterému jsem chodil mezi roky 2010-2013 na masové mnohatisícové demonstrace, tak místo toho, aby ho vypískali jak Štěpána v ČKD, dokážou naopak skandovat jeho jméno.

Mirďa Kalousek jako správný kořala chlastá rovnou z lahváče | reprofoto: youtube.com

Tak se totiž stalo včera na „protibabišovsko-protizemanovské“ demonstraci v Praze. Nestačil jsem nad tím kroutit hlavou. Když si vzpomenu, jak jsem na témže místě před nějakými cca 6-7 lety stál na takové demonstraci, která byla daleko početnější než ta včerejší a která se snažila nejen pana Kalouska, ale i další politiky napojené na Nečasovu vládu (2010-13) poslat ke všem čertům.

Co pak pro nás občany ČR a vůbec celou Českou republiku udělali pan Kalousek a jemu podobní dobrého, aby bylo třeba glorifikovat jejich jméno? Marně se snažím hledat jedinou dobrou věc na jejich politice, co by například mne osobně nějak pomohlo. Naopak stále s bolestí u srdce vzpomínám, jak politika kalouskovců v době „Doby nečasu“ šla proti těm nejvíc zranitelným. Jak proti nemocným (nejrůznější poplatky u lékařů), tak proti obětem tehdejší hospodářské krize, tedy proti nezaměstnaným (nucené práce pro nezaměstnané). A určitě můžu přidat další věci, kterými se politika kalouskovců podepsala na dalších nejzranitelnějších vrstvách naší společnosti. A dnes? Místo, aby kalouskovci dělali politiku pro lidi naší země, tak jdou na ruku pánům Sorosům a bruselským úředníkům.

Právě proto je u mne Miroslav Kalousek ještě na nižším stupni váženosti než například pánové Milouš Jakeš, Gustáv Husák či Miroslav Štěpán. Když si vzpomenu, jak jsme v listopadu na Letenské pláni volali „Podívej se Štěpáne, jak se tady mačkáme! Podívej se Gusto, jak je tady husto!“ Tak dnes bych k tomu klidně i přidal „Podívej se, Kalousku, kolik je nás na kousku!“

Lidi nezapomínejte!


Převzato bez vědomí autora z veřejného zdroje v rámci úřední a zpravodajské licence podle § 34 zákona 216/2006 Sb., o právu autorském