Tady máte návod: Jednoduchá tabulka, co je dobro a co zlo. I pro hloupé!

Ti SPĎáci jsou ale extremisté. Jirka Kobza se včera na ČT furt nechtěl jako postavit na tu správnou stranu. Chápete to? Přece jako….když dojde k nějaké roztržce mezi Ukrajinou a Ruskem, tak je snad každému slušnému člověku jasné, kdo to vyvolal. Co? Zatímco Rakušan a Poche mluvili velmi odhodlaně, razantně a asi tak, jako si doma tihle dva „drsoni“ nikdy mluvit nedovolí, páč by dostali válečkem…

Josef Provazník | foto: archív autora

No, sranda byla a teď trochu vážně. Já osobně se touhle čerstvou kauzou ani nechci moc zabývat. Obě strany se budou navzájem obviňovat ze všech nepravostí světa a ani jedna z nich nepředloží žádný í důkaz svého tvrzení. Tedy, důkazů se objeví dost, ale dost pochybuji po jejich relevanci a objektivitě při jejich posuzování fankluby obou stran. Karty jsou prostě předem rozdány.

Ukrajina je slabší, takže je automaticky lepší, slušnější a férovější. Rusko je tím silnějším, takže je už z principu viníkem. Mezinárodní společenství podpoří Ukrajinu, Rusko bude mluvit o spiknutí a agentech, Ukrajina bude kňourat, politici, které manželka či matka pustí samotné sotva s košem, se budou bít statečně v prsa a mluvit o nutnosti mluvit jedním hlasem a postavit se za Ukrajinu. Přece už jenom proto, že máme s Rusáky špatnou zkušenost ze „68“, že jo…

Ale vůbec nemusíme řešit Ukrajinu a Rusku. Dnešní společnost jednoznačně fandí (fanaticky fandí těm menším, slabším, chudším. Když dojde ke konfliktu mezi příslušníkem většinové společnosti a příslušníkem menšinové společnosti, mají ombudsmanka Šabatová, neziskovky a média jasno. Viníkem je ten, „koho je víc“: Malý a slabý přece nemůže být hajzlík, který zneužívá situaci ve svůj prospěch, že ne?

A na závěr pár takových modelových příkladů, abyste jako napříště věděli, kde hledat dobro a kde zlo:

Rom vs. „Bílý“ Čech (DOBRO vs. ZLO)
Palestinec vs. Izraelec (DOBRO vs. ZLO)
Muslimská studentka vs. Ředitelka české školy (DOBRO vs. ZLO)
Ukrajinec vs. Rus (DOBRO vs. ZLO)
Homosexuál vs. Heterosexuál (DOBRO vs. ZLO)

Ještě vám na tom není něco jasného?

PS. A doufám, že už teď přestanou všichni ti šťouralové řešit Istanbulské úmluvy, Globální pakt OSN a podobné nedůležité věci, kterým stejně nerozumí, a budou řešit Ukrajinu a Rusko!!!