Nenasytný havloidní otesánek

Pravdoláskařský a sluníčkářský Otesánek má neuvěřitelný apetit. Nespokojil se s TOPkou, STAN, KDU a Piráty, ale musel sežrat i Svobodné a ODS. Teď už zbývá z parlamentních stran jen SPD. Ale myslím, že tam nemá šanci, protože samurajský meč Tomia Okamury by mu nejspíš pěkně počechral vnitřnosti.

Josef Provazník | foto: archív autora

Ale dos bolo srandy. Tvrzení Stanjury, že názory VK ml. jsou v ODS minoritní, mě samozřejmě nadzvedly ze židle a vůbec se tomu nesměju. Vlastně to samé řekla Miroslava Němcová v jiném rozhovoru před pár měsíci. Asi jsou nějak tihe hlavouni dohodnutí, že tohle prostě budou říkat.

Aby si, božínku, slušní voliči ODS nemysleli, že snad partaj schvaluje tyhlecty…extremisty typu VK ml. Jenže, kdo jsou tihle tzv. slušní voliči? To jsou voliči „kam vítr, tam plášť“. Před lety ODS v klidu opustili a šli volit Babiše, TOPku a ti úplní jelimani snad i Piráty.

Jestli nová ODS cílí právě na ně, brzy může splakat na vejdělkem. Z těch nikdy tvrdé jádro, které každá partaj potřebuje, fakt nebude. Leda tak natvrdlé jádro, kterému stačí povykování na náměstích a vypouštění prázdných frází….

Stanjuru, Němcovou a spol. fakt vůbec nikdy nenapadne, že by taky voliči mohli dát svůj hlas ODS právě kvůli VK ml. ? Oni si vážně myslí, že každý volí ODS kvůli nim? Na druhou stranu, netvrdím, že ODS volili všichni kvůli VK ml., jak si myslí někteří jeho příznivci. Mezi ně patřím i já, ale tohle bych si říct neodvážil.

Každopádně doporučuji všem voličům, kteří volili ODS kvůli VK ml. , aby v jarních volbách do Evropského parlamentu ODS už nepodpořili. Sami vidíte, jak si lidé z vedení ODS Vašeho hlasu váží. Ve své ustrašenosti z toho trochu vyčnívat a ve snaze urvat středo-levicové voliče neváhají veřejně ponižovat své pravicové konzervativní voliče.

Vážně hodně prozíravé….ale tak co. Koalice s Piráty bude fajn. Když o tom mluví tak zkušený politik, jakým je pan Stanjura, co proti tomu můžu namítat?