Děkuji politikům za přímou volbu prezidenta

Podle některých politiků je prý přímá volba prezidenta republiky špatná a neměla se vůbec zavádět. Hlavně tedy podle těch, co stály za Schwarzenbergem a za Drahošem. Já naopak za ni děkuji, protože právě jim to nastavilo zrcadlo.

Miloš Zeman | repro: TV NOVA

Že se prý prezidentská volba neměla zavádět, to je slyšet zejména od politiků z takových politických stran, jako je ODS, TOP 09, STAN a jim podobných. Podle těchto politiků prý přímá volba rozdělila lidi. Jenomže, vážení, slyšeli jste někdy, že by z tohoto důvodu na přímou volbou naříkali například v USA nebo ve Francii? Že jste to ještě neslyšeli? A jako západní země to jsou přeci i jejich vzory!

A co by jako oni chtěli místo toho? Znovu volbu parlamentem, aby v naší společnosti opět kolovaly vtipy o rozrušených zákonodárcích na parlamentních záchodech? Nebo by dokonce chtěli zavést monarchii? A tak nevím, co by si tedy místo toho představovali.

Ne, tito politici nepláčou nad přímou volbou prezidenta. Ti pláčou nad tím, že prezidentem republiky nebyl zvolený jejich „kůň“. Kdyby byl zvolený Schwarzenberg nebo Drahoš, tak by jistě tento způsob volby naopak vychvalovali do nebe. Jenomže promluvila demokracie a svobodná vůle lidí. A tak pláčou nad tím, že tam byl místo nějakého pražskokavárenského elitáře zvolený právě Miloš Zeman, kterého oni nemají v oblibě.

A právě tím, že byl zvolený Miloš Zeman, a nikoliv kavárenský elitář, jim totiž silně podkopalo jejich sebevědomí, neboť zjistili, že nejsou všemocní. A také se dozvěděli, že lidé chtějí někoho jiného než elitáře. A hlavně také něco jiného než to, co by tady chtěli tito elitáři zavádět. Například jistě sní i o tzv. politické korektnosti (neboli politické správnosti), o které já naopak tvrdím, že nepatří do demokracie, ale někam do totality. A tak se nesmíme divit, že ji zde lidé nechtějí.

Proto jsem rád, že přímou volbu prezidenta máme, neboť se v ní odrážejí nálady celé naší společnosti.


Převzato bez vědomí autora z veřejného zdroje v rámci úřední a zpravodajské licence podle § 34 zákona 216/2006 Sb., o právu autorském