Proč jsem členem ČSBS?

V současné době v naší republice nejspíš nenajdete spolek, který by média dehonestovala víc než Český svaz bojovníků za svobodu. Ale i přes tuto mediální masáž z ČSBS neodcházím.

Libor Čermák u Pamatníku Vojna | foto: archív autora

Do ČSBS jsem vstoupil v roce 2016. A jaké jsem měl důvody? Rozhodně ne žádné politické. Jsem člověk s duší badatele, a tak mne zajímá především badatelská činnost. Například jen v naší MČ máme velmi bohatou historii spojenou s 2. světovou válkou. A též je mnoho dalších věcí spojených s ní, které je stále nutné ještě vypátrat. A její historii v naší MČ řadu let mapují právě členové naší základní organizace ČSBS. A snažím se v tom pokračovat i já (viz „Mé články na téma „2. světová válka““ zde na blogu). Takže v mém členství není žádná politika. Komunální politiky jsem si užil dost v uplynulých dvou volebních období, když jsem byl členem zastupitelstva naší MČ a v tomto volebním období si chci od takovéhoto druhu politiky a politikaření hlavně odpočinout. Místo toho se teď chci více věnovat svým koníčkům, mezi které patří i badatelská činnost nejrůznějšího druhu.

Jsem také členem celé řady spolků a organizací nejrůznějšího zaměření. Ale co si myslet o tom, když jednu z těchto organizací média dehonestují? Je také dobré se zamyslet, která to jsou média a kteří to jsou politici. Především to jsou média a politici, kteří jsou nějakým způsobem napojeni na tzv. pražskou kavárnu. A pokud čtete mé články na blogu, tak víte, že něco, co dehonestují právě média napojenou na tzv. pražskou kavárnu, je pro mne spíš doporučením.

Údajně jim vadí osoba předsedy Českého svazu bojovníka za svobodu Ing. Jaroslava Vodičky. Mne osobně je v zásadě jedno, jestli nahoře sedí Petr nebo Pavel. O to mi vůbec nejde. Mne jde o to, abych se mohl věnovat již zmíněné badatelské činnosti, a nikoliv řešit problémy nějakých konkrétních současných lidí. Ale i přesto se ptám, zda pan předseda provedl něco protizákonného. To si myslím, že nikoliv. Jde snad jen o nějaký jeho vyjádřený názor a ocenění pamětní medailí pro jistého člověka, který se jistým lidem nelíbí. Mimochodem čerstvým držitelem pamětní medaile III. stupně „Za vlast a za svobodu“ jsem i já. A protože vím, že i já se celé řadě lidí nelíbím, například tady mnohým blogerům a diskutérům na blogu, začnou s další dehonestací?

Jak už jsem psal, nejsem si vědom, že by současný předseda ČSBS udělal něco protizákonného. Ale i tak mne napadá, kdybych se, nedej Bože, náhodou nějaké protizákonné chyby dopustil někdy já, zda pak kvůli mne začnou média dehonestovat všechna občanská sdružení a spolky, kterých jsem členem nebo s kterými nějak spolupracuji a kterých jsou kromě mne členy další stovky a tisíce lidí nejrůznějších názorů? Namátkou kromě ČSBS je to také Junák – český skaut, SHM, ČSSD, KPUFO, římskokatolická církev a další. Nevím jak vám, ale mne by se do zdálo velmi absurdní.


Převzato bez vědomí autora z veřejného zdroje v rámci úřední a zpravodajské licence podle § 34 zákona 216/2006 Sb., o právu autorském