Směji se, až se za břicho popadám. Láďa Jakl členem RRTV

Musím říct, že se vyloženě rochním v těch pobouřených reakcích všech těch volečků z „Lumpen kaváren“ (Zdravím tímto jejich mluvčího Marťu Baxu) nad úspěšnou nominací Ladislava Jakla do RRTV. Některé ty jejich komentáře si čtu pořád dokola a zažívám při tom pocit blízký nirváně.

Josef Provazník | foto: archív autora

Moc bych si přál, aby parta kolem Miliony chvilek pro demokracii udělala nějakou demošku na Václaváku, kde by se na pódiu sešla Mirka Němcová, Ferjenčík od Pirátů, Jiřina Pospíšilovou z TOPky a ještě někdo ze STANu, ale tam žádné jméno neznám. Fakt sorry, nemyslím to nijak urážlivě. (ha ha)

Plus samozřejmě nějaké ty osobnůstky ze světa filmu, muziky, neziskového sektoru atd. Třeba takový Karel Strachota z Člověka v tísni by měl vystoupit určitě. Vyzařuje ze sebe vyloženě pozitivní vibrace a člověk z jeho výstupů tak nějak vytuší, že nemá v srdíčku ani kousek nenávisti.

Mimochodem, parádní už byl ten křik nad nominací Petra Štěpánka, t. č. za katrem. Doufám, že Petra tam dostaneme příště. Ať tam má Ladislav Jakl nějakou spřízněnou duši, což?