Václav Klaus by byl dobrým prezidentem EU. Dokázal by jí rozpustit, tak jak rozdělil ČSFR

Proč by se Václav Klaus vracel do role prezidenta ČR? Nemá k tomu motivaci. Připomíná to nádherný citát z Exupéryho Malého prince:

Václav Klaus

Rychlík otřásl domem výhybkáře. „Kam tak spěchají?” zeptal se Malý princ.
„To neví ani člověk na lokomotivě.”
Druhý rychlík zaduněl v opačném směru.
„To už se vracejí?” ptal se Malý princ.
„To nejsou oni, to jsou zase jiní,“ řekl výhybkář.
„Nebyli snad spokojeni tam, kde byli?“
„Nikdy nejsme spokojeni tam, kde jsme…“ odvětil výhybkář.

Jsou prostě věci, které jsou platné po staletí. Exupéry to nádherně popsal. Proč by si měl prezident Klaus připravovat půdu pro svůj návrat? A proč na pozici českého prezidenta? Vždyť tam už byl. To nemá zapotřebí.

Nikdy nejsme spokojeni tam, kde už jsme byli, a Václav Klaus nemá důvod vracet se tam, kde už byl. Já bych viděl vhodnou pozici pro člověka jeho kvalit.

Viděl bych ho na pozici šéfa Evropské komise, kterou nyní zastává ta legrační loutka Juncker, který (ač to tak nevypadá) je o deset let mladší než Václav Klaus.

Václav Klaus už prokázal své schopnosti v mírovém rozdělení jednoho společenství, ve kterém se jeho členové necítili dobře, že? Ten spolek se jmenoval Československo.

Prokázal genialitu v tom, že anglosaským způsobem na podání ruky dodržel dohody, které si vykomunikoval s šéfem slovenské reprezentace v létě roku 1992. A prokázal i schopnosti v otázce rozdělení jednotné měny, že? To by se mohlo hodit. Možná se budou jeho znalosti a zkušenosti po volbách do Europarlamentu ještě hodit.