Není pravda, že náš pan prezident se snaží otočit národ proti intelektuálům!

Tak jsme se dnes dozvěděli, že zahraniční server Times Higher Education se snaží vylíčit našeho pana prezidenta Miloše Zemana jako politika, který otáčí český národ proti intelektuálům. Samozřejmě, že se hluboce mýlí.
Dozvěděl jsem se to z článku (ZDE).

Ilustrační snímek

Hypotézu, že pan prezident Miloš Zeman se snaží otáčet český národ proti intelektuálům, se totiž dá velice dobře vyvrátit. Jak? Podívejte se, co pan prezident vykonává každý rok 28. října. Uděluje státní vyznamenání. A mezi těmito vyznamenanými nechybí ani celá řada skutečných intelektuálů.

Namátkou zmíním například pana kardinála Dominika Duku, jehož dnešního kázání v katedrále sv. Víta v rámci dnešního Národního pochodu za život a rodinu jsem se dnes osobně účastnil. Pan kardinál jako není intelektuál? Samozřejmě, že je. A co třeba profesor Jaroslav Šesták z Fyzikálního ústavu AV nebo historik Michal Macháček? Samozřejmě jsou to opět intelektuálové. A co například spisovatel a skautský vedoucí Jaroslav Foglar, který jím byl „in memoriam“ vyznamenán předloni a jehož práci se i já věnuji na svém blogu, viz „Jaroslav Foglar na mém blogu“. Samozřejmě o něm platí to samé. A tak bych mohl pokračovat i s dalšími, které pan prezident vyznamenal v uplynulých šesti letech.

Takže pan prezident určitě proti intelektuálům, jako takovým, vysazený není. Možná že je vysazený jen proti některým rádoby intelektuálům. A to těm, kteří vystupují jako přívrženci tzv. politické korektnosti. A proti těm bych já, pokud bych byl prezidentem republiky, byl vysazený také! Protože přívrženci politické korektnosti chtějí určovat, co má a nemá člověk říkat, co si má a co si nemá myslet. Zkrátka a dobře chtějí lidem nasazovat náhubek, čímž ohrožují svobodu slova jednotlivce.

Takže pokud jste přívrženci něčeho takového, jako je politická korektnost, nebo jakékoliv jiné ideologie, která by chtěla lidem nasazovat náhubky a diktovat co mají a nemají říkat, rozhodně nečekejte, že bych vás chválil a vynášel do nebes. Naopak vás budu kritizovat za ohrožování svobody slova, jak jen to jde. Ale pokud budete naopak příznivci takových hodnot, které o nic takového neusilují, ale naopak chrání každému jeho svobodu slova, nebo byste dokonce ty prvně jmenované kritizovali, tak byste naopak v mé přízni samozřejmě byli! A domnívám se, že podobně to vidí i náš současný prezident Miloš Zeman.


Převzato bez vědomí autora z veřejného zdroje v rámci úřední a zpravodajské licence podle § 34 zákona 216/2006 Sb., o právu autorském