Pokud by Babiš kandidoval na prezidenta, tak bych ho podpořil

V posledních dnech se na veřejnost začíná dostávat informace, že by příštím prezidentem mohl být současný premiér Andrej Babiš. Ačkoliv nejsem volič ANO, tak Babiše, jako takového bych na tuto funkci klidně podpořil.

Andy Babiš | reprodukovaná fotografie, z vysílání TV NOVA

V současné době máme jednoho z našich nejlepších prezidentů od 2. světové války. Miloš Zeman prezidentuje přesně podle mých představ. Jenže už má před sebou pouhé čtyři roky ve funkci. A jak to s vládami dobrých politiků bývá, tak ten čas, kdy jsou ve funkci, bude jistě hodně rychle letět. A tak se domnívám, že už teď je třeba hledat takového kandidáta na prezidentskou funkci, který by jednou Miloše Zemana důstojně nahradil. A v posledních dnech jsem několikrát jak v médiích, tak ve vyjádřeních politických analytiků narazil na jedno z možných jmen oněch budoucích kandidátů, a to na Andreje Babiše.

Ačkoliv nejsem volič ANO a řadu politiků tohoto hnutí nemusím, tak Andreje Babiše, jako takového, bych klidně podpořil. Líbí se mi, jak stav současné ekonomiky, tak i to, jak tvrdě se postavil k tzv. migračním problémům. A hlavně není to žádný stoupenec tzv. pražské kavárny, takže by byl jistě lepším prezidentem než nějaký Drahoš nebo nějaký Hilšer. A to říkám i přes to, že by se ti účastníci pondělních předvolebních mítinků na Staroměstském náměstí stavěli na hlavu.

Ale teď pozor! Protože se historie opakuje, on by i z těchto důvodů tím prezidentem mohl být! Jak to myslím? Všimli jste si někdy, že ve jménech českých králů, tak jak šli za sebou se objevují znaky českých prezidentů, a to opět jak šli za sebou? Jen se na to podívejte: Karel IV., vlastním jménem Václav (Václav Havel). Václav IV. (Václav Klaus), Zikmund Lucemburský (Miloš Zeman). Náhoda? Chyba v matrixu? A kdo nastoupil po Zikmundovi? Po něm nastoupil Albrecht Habsburský. A od „A“ začíná i křestní jméno Babiše a jeho příjmení je v přehozených písmenkách skryto i ve slově „habsburský“. Jiného politika, který by do této řady lépe seděl, v současné době nenajdeme.

Takže pokud by se Andrej Babiš rozhodl, že kandidovat bude, já bych ho podpořil.


Postoje autorů, jejich myšlenky a názory ne vždy jsou v souladu s postoji, myšlenkami a názory všech členů redakce. Ovšem jakýkoliv text prostý politické korektnosti na tento web patří.
Převzato bez vědomí autora z veřejného zdroje v rámci úřední a zpravodajské licence podle § 34 zákona 216/2006 Sb., o právu autorském