Přestřelil Kubera v Terezíně? Určitě ne!

Včera (19. 5.) jsem se opět zúčastnil tradiční Terezínské tryzny. Jsem přesvědčen, že před hrůzami, které dokážou napáchat nadřazenecké totalitní ideologie, je třeba varovat i dnes. A proto jsem rád, když se upozornily i současné hrozby.

Jaroslav Kubera | repro: i ROZHLAS

A tak, když jsem si vyslechl hlavní projev předsedy Senátu PČR Jaroslava Kubery (viz ZDE), ačkoliv nejsem a nikdy jsem nebyl voličem ODS, musel jsem mu dát za pravdu. A to i přesto, že se na něj za jeho slova strhla kritika. (například na ZDE nebo ZDE). Velmi na mne zapůsobila jeho slova, že jsme svědky opětovného nárůstu totalitního myšlení, ve kterém platí, že kdo není s námi, je proti nám a je potřeba ho umlčet.

Vždyť to tak přesně teď je! Podívejte se například na to, když se někdo zastane našeho současného prezidenta Miloše Zemana. Nebo, když se někdo dokonce přizná, že mu fandí, že je jeho volič a že s ním souhlasí. Co se stane pak? Většinou se z jistých vůči prezidentovi opozičních politických kruhů objeví snahy toho člověka umlčovat a udělat z něj něco jako společenského nepřítele. Nevím, jak vám, milí čtenáři, mě takový postoj takovýchto politických kruhů vysloveně vadí.


Převzato bez vědomí autora z veřejného zdroje v rámci úřední a zpravodajské licence podle § 34 zákona 216/2006 Sb., o právu autorském