To je průlom! Ve Spojených státech začali zakazovat potraty. Ženy se bouří: Žádný sex!

Spojené státy se pod vládou prezidenta Trumpa přibližují k plošnému zákazu potratů. Od začátku roku 2019 začaly jednotlivé státy jeden po druhém schvalovat nové zákony.

Herečka Milanová vyhlašuje stávku sexu | žertovná koláž: Ondřej Höppner

Nové zákony o potratech, které pravidla buď výrazně zpřísňují, nebo tyto zákroky přímo zakazují. Tresty za porušení tohoto zákona jsou různé, od několika let odnětí svobody až po doživotí – jako za vraždu.

Jde o zcela zásadní moment celosvětového významu. Neúspěšná kandidátka na prezidentku Hillary Clintonová dokonce prosazovala, aby mohla jít žena na potrat kdykoli, klidně v devátém měsíci těhotenství. „Je to něco jako jít k holiči,“ tvrdila ve volební kampani Clintonová.

Heslo „My body my choice“ (Moje tělo, moje volba) bylo klíčovým v prezidentských volbách v USA, ale stalo se i motem genderových aktivistek západního světa (tedy i u nás).

V České republice podstoupí umělé přerušení těhotenství ročně takřka 30 tisíc žen. O život tak připraví takřka 100 nenarozených dětí denně.

Absolutní moc na životem a smrtí nenarozeného dítěte patří k základním premisám genderového boje. To se teď začíná měnit.

Prezident Donald Trump tak splácí dluh křesťanské částí voličstva, díky jejímž hlasům se v roce 2016 dostal do Bílého domu. Toto téma by mu mohlo pomoci funkci obhájit ve volbách, které budou už příští rok (2020).
Rozdílný přístup k potratům rozděluje USA jako zeď. Na jedné strany jsou republikáni, kteří jsou většinově proto, aby ženy neměly absolutní moc nechat zabít nenarozené dítě. Na straně druhé jsou tzv. demokraté (neomarxisté), kteří jsou nadšeně pro.

Státy jako Severní Dakota a Iowa už takový zákaz mají šest let, resp. rok. V dalších státech, jako je Florida, Illinois, Louisiana, Maryland, Minnesota, New York, Jižní Karolína a Západní Virginie, je zákon zákazu potratů ve stádiu projednávání.

Okamžik, kdy „dítěti začne bít srdce“ platí i pro ženy, které budou tvrdit, že byly znásilněny, což byl dosud častý argument pro fanoušky zabíjení nenarozených dětí.

Genderové aktivistky jsou v zuřivé pohotovosti a to nejen proto, že jejich nenávistná kampaň MeToo vůči bohatým bílým mužů, 60+ pomalu, ale jistě doznívá.

Herečka Alyssa Milanová (seriál Melrose Place) vyzvala ženy, aby na protest přestaly mít s muži sex.
„Ženy musí mít konrolu nad svým tělem a právo užít ho, jak chtějí,“ tvrdí herečka Milomová, které začala kampaň na sociální síti Twitter.

Prezident Donald Trump splácí dluh svým voličům a zahajuje kampaň na rok 2020. Argument, že ženy v té době o svém těhotenství často ani nevědí, mužští zákonodárci nepřijímají: podle nich je rozhodující okamžik, kdy plodu začne bít srdce, a poté už není možné jít na dobrovolnou interrupci.

Některé ze států zatím umožňovaly beztrestné potraty v případech, že muž ženu oplodnil poté, co ji znásilnil, nebo když žena otěhotněla v důsledku incestu, tedy pohlavního styku s příbuzným. Republikánští senátoři v Alabamě ale vyloučili i tyto situace a ženy tak budou nuceny nechtěná těhotenství donosit, nebo jít na potrat ilegálně.


Převzato bez vědomí autora z veřejného zdroje (ZDE a ZDE) v rámci úřední a zpravodajské licence podle § 34 zákona 216/2006 Sb., o právu autorském