Gratuluji Karlu Gottovi nejen k osmdesátinám, ale i k občanské odvaze

Protože říci v dnešní době do kamer ČT „Ať žije pan prezident“, to se rovná podobné odvaze, jako říci do kamer předlistopadové ČST, že KSČ vládnou špatně. Takže si pan zpěvák zaslouží obdiv nejen za své umění, ale i za toto.

Libor Čermák | foto: facebook autora

A snad právě i proto s ním Česká televize udělala bilanční rozhovor. V něm se pan Gott kromě své mnohaleté práce zmínil i blahopřání od prezidenta republiky Miloše Zemana. Když ho přečetl, dodal k tomu větu: „Ať žije pan prezident, děkuju.“

Co dodat? Snad jen to, že říci něco takového do kamer ČT, která se, jak známo, snaží našeho pana prezidenta vykreslovat zrovna ne v těch nejlepších barvách, je odvaha.

Také je ho třeba ocenit i z toho důvodu, že u nás existuje i řada jiných rádoby umělců, která naopak Miloši Zemanovi přejí nejrůznější zvrácenosti. A tak jsem rád, že takovíto velcí umělci, jako je právě pan Karel Gott k této spodině nepatří. A, že v médiu, které panu prezidentovi dvakrát nefandí, dokázal něco takového říci. Kéž je u nás takovýchto odvážných a zároveň slušných, a to nejen umělců, ale i dalších lidí co nejvíce.