Má Jágr na extraligu?

Jistě že ano. A to i přes svůj důchodový věk. Tedy ten hokejový. Sice (zřejmě) nevyhraje kanadské bodování extraligy, i přesto ale pro ni bude přínosem.

Jaromír Jágr | repro: facebook (@RytiriKladno)

Mnoho lidí na Jágra poslední dobou plive. Hlavně tedy v různých diskusích na internetu. Ovšem za počítačem je každý hrdina. Po sportovní stránce nemůže Jágrovi vyčítat nikdo nic. Pro hokej toho udělal tolik, jako nikdo jiný. A co si dělá ve volném čase nebo kam si jezdí propagovat hokej, to je též jeho věc.

Je rok 2019 a Kladno postoupilo do extraligy po dlouhých pěti letech. A Jágr je u toho. Neuvěřitelné, že i v 47 letech má sílu a chuť stále pokračovat. Přes 30 sezon na vrcholné úrovni. Tohle zaslouží potlesk a ne posměšky či nadávky ( které ve většině případů vypouští z úst lidé, kteří nikdy nesportovali a jediný jejich vrcholný sportovní výkon je ranní procházka se psem kolem baráku).

Pro spoustu kluků a dnes již chlapů byl Jágr vzor, a hodně z nás mělo jeho plakát nad postelí. Proto nechápu, proč bych měl teď na Jágra plivat. Protože miluje hokej a chce v něm pokračovat?? Na své spoluhráče působí jako mentor, má autoritu a mladí se od něj mohou spoustu naučit. Myslím, že u nás není hokejista, který by si s Jardou nechtěl zahrát.. Jistě, nebude v každém zápase dělat tři kanadské body, nebude sprintovat přes celé hřiště tam a zpět. Ale bude bavit geniálními přihrávkami a úžasnými kličkami, protože hokejové myšlení a šikovné ruce-to mu zůstane navždy.

Místo nesmyslných plků bychom měli být rádi, že takového borce můžeme ještě stále vidět naživo na ledě. Protože další Jágr se již zřejmě nenarodí.


Převzato bez vědomí autora z veřejného zdroje v rámci úřední a zpravodajské licence podle § 34 zákona 216/2006 Sb., o právu autorském