Jako SNBáci. Policie pronásleduje trampy

Na trampy s drony a termovizí. Policie nasadila na trampy nejmodernější techniku. Spaní v přírodě vám mohou překazit drony s termovizí.

Jan Švejdar – vůdce policejního šmejdu | reprodukovaná fotografie z webu zločinecké organizace policie.cz

Přespat ve volné přírodě není trestné. Ovšem české zákony rozlišují bivakování a stanování. Pokud budete spát pod celtou, můžete tak učinit prakticky kdekoliv. Třeba i v chráněné oblasti či národním parku, pokud nelezete mimo vyznačenou stezku. Pokud si ovšem postavíte na takovém místě stan, tak už se vystavujete riziku pokuty, protože nebivakujete, ale táboříte… Vítejte v Kocourkově.

Policie si právě na takové černé táborníky posvítila. Sleduje je dronem a poté je nahání pozemní hlídka. Je úplně jedno, že neděláte nepořádek, nerozděláváte oheň, neničíte přírodu. Prostě spíte pod stanem a proto vám hrozí mastná pokuta. Nepřipomíná vám to něco?

Za komárů příslušníci SNB také naháněli trampy…Chápu, že někteří lidé se v přírodě neumí chovat. Ale špehování dronem na tom opravdu nic nezmění. Takže až budete chtít někdy přespat ve stanu ve volné přírodě, dejte si pozor. Big Brother nikdy nespí.


Převzato bez vědomí autora z veřejného zdroje v rámci úřední a zpravodajské licence podle § 34 zákona 216/2006 Sb., o právu autorském