Proč mohou cikáni mlátit bílé skoro bez trestu?

Mladíka brutálně zbila skupina Romů, která za to konečně stane před soudem. Pro soud ale útok nebyl dost brutální, či zranění mladíka nebyla natolik vážná, protože obžaloba zní: Těžké ublížení na zdraví, ale pouze ve stadiu pokusu. Neuvěřitelné.. Ale zákonné.

cikánská mláďata

Na ten případ si jistě vzpomínáte. Loni v létě byl brutálně napaden mladík na koupališti v Dubí. Útočila skupina šesti Romů. Výsledek? Naražená žebra, poraněné oko, otřes mozku, roztržená ústa, pohmožděniny po celém těle. A to jen proto, že se mladík zastal ženy, která měla konflikt s Romy již předtím. Jak se říká – pro dobrotu na žebrotu. Ovšem pořád si neumím vysvětlit, proč je v obžalobě dovětek „ve stadiu pokusu“.

Cožpak toto není těžké ublížení na zdraví? Toto je pouze pokus? Když ho bije šest lidí? Co by se mladíkovi muselo stát, aby toto bylo klasifikováno jako ublížení na zdraví? Musel by být v bezvědomí, s trvalými následky? Jistě, z právního hlediska toto jednání jednoduše nesplňovalo podmínky těžkého ublížení na zdraví… Z laického pohledu je to něco nepochopitelného, že taková zranění se nedají takto klasifikovat.

Toto opravdu nechápu, stejně jako proč nebyl útok brán jako rasový, když útočili Romové, kteří mladíkovi prokazatelně rasisticky nadávali. Bohužel svědkové zřejmě náhle ohluchli… Nutno podotknout, že útočníci jsou dále obviněni i z výtržnictví, nebezpečného vyhrožování a útočnice z násilí proti skupině obyvatel a jednotlivci. Za toto všechno jim hrozí až deset let kriminálu. Ovšem je tam to kouzelné slůvko „až“…

Jak případ skutečně dopadne a jaký trest dostanou útočníci? O tom se teď můžeme jen dohadovat… Ale známe české soudy…


Převzato bez vědomí autora z veřejného zdroje v rámci úřední a zpravodajské licence podle § 34 zákona 216/2006 Sb., o právu autorském