Cikán s mozkem v lebce se Romem, CD-Romem ani DVD-Romem nenazve….

Žádný rozumný cikán se sám nenazve Romem. Proč určití aktivisté začali používat slovo Rom moc nechápu. Mezi cikány jsem před rokem 1975 pracoval a nikdy jsem u nich slovo ROM neslyšel.

jeden z mála českých rasistů

Cikánská otázka bohužel zůstává nevyřešena. Zastávám názor,že dřívější i současná společnost v Česku a dříve v Československu neměla zájem vytvářet nějakou rozumnou politiku k začleňování cikánů do celé populace.Dnes je situace velmi tragická a stále se nic neřeší. Ve statistikách figuruje 800 cikánských ghet,kde živoří desítky tisíc lidí.

Vina je na obou stranách. V cikánských rodinách vládnou ženy a ty určují počet dětí a přístup ke vzdělání. Mladé holky jsou většinou hezké a jejich zájmem až na výjinmky, není nějaké vzdělávání,ale peníze. Je jedno,kde se vezmou.

Někdo krade,někdo reralizuje prostituci všeho druhu,někdo prodává drogy a někdo organizuje podvody.

Přitom IQ většiny cikánů je nadprůměrné a šikovnost je vynikající. Právě u drobné zlodějiny to je vidět nejlépe.I při krádežích je nutno používat hlavu a ruce.

Společnost nemá odvahu změnit současný sociální systém,který je cikány zneužíván. Tady restrikce nepomohou.Zavádět nucenou zaměstnanost taky nelze. I před rokem 1989 to bylo k ničemu.

Jedinou cestou je modifikace nepodmíněného zaručeného minimálního příjmu, jako náhrada za současný sociální systém s mnoha výjimkami. Mnoho cikánů je již ochotno se rekvalifikovat a zapojit se do určitých pracovních systémů. Ale musí mít motivaci.Ta dnes chybí.Tuto organizaci svého nového života nemohou dělat sami. Matriarchální systém to vylučuje.

Dnes se k této otázce přidružuje i otázka imigrantů bez kvalifikace. Ze strany majoritní populace se vše řeší jen formálně a čerpají se peníze na pochybné projekty.

Na “ západě“ se to řeší mnohdy “ pozitivní“ diskriminací. To je velká chyba a snad to i všichni vědí. Přitom vliv okolního prostředí již motivuje ke změnám.

Současný hon na neziskové organizace je špatnou politikou. Chybějí určité obecní společnosti,které by zaměstnávaly tyto pracovníky po dobu,než se budou moci uplatnit v normálním pracovním procesu.

Nemusíme chodit daleko. V Německu již před mnoha lety zrušili Úřady práce a zavedli jakési zprostředkovatelny práce. Zde se musí hlásit každý nezaměstnaný a musí pracovat. Všichni mají jednotnou podporu a k tomu si mohou přivydělat. Dříve to bylo za jedno Euro na hodinu. Současné sazby neznám. Ale každý den musel do práce a jinak nedostal podporu.

Jak by to pomohlo,kdyby se zavedl podobný systém i tady. Já osobně byl Německu již v roce 2006 s tím,že budeme také zavádět podobný systém,.

Nebyla a není politická vůle. Stačí,když uvádíme,že máme nejméně nezaměstnaných v EU. Ale za jakých podmínek a co to stojí, nikdo neříká .

Nebylo by dobré převzít německý systém a zrušit drahé Úřady práce,které jsou zbytečné ?

Trafiky pro zasloužilé člerny snad již nejsou nutné.

Problémy budou jen narůstat a nějaké české způsoby nikoho v EU nezajímají a bude jen hůře.Zeman i Babiš si na tom vytvořili svoji popularitu – ale chybnou..

A co se bude dít,když se již nebudou moci do sociálních programů sypat peníze ?

Asi politika- po nás potopa ?

Radek Banga – Černý rasista a xenofob nesnášející svobodu slova


Převzato bez vědomí autora z veřejného zdroje v rámci úřední a zpravodajské licence podle § 34 zákona 216/2006 Sb., o právu autorském