Za ofsajd se přece nevylučuje

Premiér A. Babiš je podle miliónkáře Mináře v ofsajdu a měl by jít podle něj mimo hřiště. Ale já říkám, pane Mináři, nevím, jak často sledujete kopanou, ale za ofsajd se přeci nevylučuje! A doufám, že to zůstane i v tomto případě.

Libor Čermák | foto: facebook autora

Pane Mináři, na fotbal se dívám poměrně často. Ale skutečně si nepamatuji takovou situaci, že by za ofsajd dostal některý fotbalista červenou kartu a byl by vyloučen ze zápasu. Pokud vím, nic takového pravidla fotbalu přece neříkají. Naopak i takový hráč, který se někdy v průběhu zápasu dostane do ofsajdu, může v jiném případě naopak rozhodnout zápas. A to je podle mého názoru případ i současné vlády, která skutečně patří k těm lepším, jež jsme od listopadu 89 měli. Naopak některé, jaké jsme například měli v letech 2010-13, byly podstatně horší.

Pokud bych ale já osobně někomu v současné době dal opravdovou červenou kartu, tak by to skutečně nebyl ten, kdo se stará o to, aby se většině lidem žilo lépe. Ale věřte, že jsou politici, kterým bych tu červenou kartu z celého srdce dal. A kdo by to byl? Tak poslouchejte, abyste měl inspiraci pro vaše politické proslovy do budoucnosti.

Za prvé. Mně nevadí lidé, kteří volí jiné strany a jiné politiky než já. Máme demokracii a v té si každý může volit takové představitele jaké on chce, a naopak neházet do urny takové lidi, které on nechce. Ale vadí mi jedinci, kteří veřejně začnou nadávat lidem, že to, jak dopadly volby, není vinou málo úspěšných politiků, ale voličů. Že se voliči nenechali zmanipulovat jimi hlásanou politickou doktrínou, ale dali tam místo ní tu, která se jim nejvíc líbí. Takovéto jednání takovýchto jedinců považuji za faul hodný minimálně červené karty.

A za druhé. Říká vám něco pojem „politická korektnost“? Tak, abychom si rozuměli, mne ani tak nevadí lidi, co chtějí vystupovat souladu s politickou korektností. Máme přeci demokracii a v ní ať má každý právo na svůj politický názor, jaký chce. Ale skutečně mi vadí takoví ti lidi, kteří naopak chtějí někoho trestat či jakkoliv pronásledovat za to, že se v souladu s politickou korektností nevystupuje. Něco takového je mi skutečně odporné a takoví lidé, kteří se o takovéto odpornosti pokoušejí, nezaslouží jen červenou kartu, ale nějakou mnohem horší.

To, abyste, pane Mináři věděl, jakým směrem se podle mého názoru má a jakým nemá odvíjet budoucnost naší České republiky i celého západního světa. Proti takovýmto nehoráznostem je váš údajný ofsajd pana premiéra Babiše skutečně jen malou kapkou v moři.


Převzato bez vědomí autora z veřejného zdroje v rámci úřední a zpravodajské licence podle § 34 zákona 216/2006 Sb., o právu autorském