Pavla Novotného po hlavě hladit…hladit…hladit…

Každý chceme být občas středem pozornosti. Pokud to nepřekračuje zákony a nikomu to neškodí, tak je to v pořádku. Potom jsou ale případy, kdy se na sebe snaží člověk pozornost upoutávat permanentně a často dost bizarním způsobem.

Josef Provazník | foto: archív autora

Vedle chorobného exhibicionismu za tím asi bude nějaké menší trauma a mindráky. Nejsem psycholog, ale často jde podle mě o děti, kterým se jejich rodiče pro pracovní vytíženost či nějaké emoční nedostatky nevěnovali.

Je to případ Grety, která pochází z umělecké rodiny a je to i případ řeporyjského starosty v barvách ODS Pavla Novotného. Oběma je nutné v prvé řadě věnovat pozornost a hodně jim naslouchat. Zároveň také hodně chválit a občas neuškodí i pohlazení.

Myslím, že Petr Fiala na to jde nakonec dobře. Zajel do Řeporyjí, projevil zájem, naslouchal, pochválil, mimo kameru možná i Pavla pohladil po hlavě. Buďme proto i my ostatní na tyto lidí dobří. Nadávky a urážení jim nepomůžou.

Lidé usilující o takovou míru pozornosti nás potřebují, potřebují naši lásku, porozumění a všechny tyhle moc hezký a hřejivý věcičky..

Toliko hlubokomyslná psychologická sonda takhle při pondělku. Slunce v duši, buďme dobří a nechť vás dobrota a laskavost provází po celý týden….