Koho budu, a hlavně koho nebudu v příštích volbách volit za prezidenta?

Je ještě více než tři roky do prezidentských voleb, a přesto se už začínají objevovat lidi, kteří ohlašují svoji kandidaturu na Pražský hrad. A tak bych sem chtěl napsat, koho v žádném případě volit nebudu.

Libor Čermák | foto: facebook autora

Na prezidenta ČR může kandidovat občan ČR starší čtyřiceti let. Teoreticky tak klidně i já. Otázkou však je, zda by pak o mně lidi neřekli, že jsem se zbláznil. A tak raději zůstanu jen u voliče. A obdobně to vidím u kohokoliv, kdo jde na prezidentskou funkci kandidovat, není příliš známý, není to osobnost a má za sebou jen malou nebo dokonce žádnou praxi politika.

Poslední prezidentské volby prohrála opět tzv. „pražská kavárna“. A její stoupenci, kteří si o sobě povýšeně myslí, že jsou tzv. elita, to tak velmi špatně nesou. A tak někteří z nich už teď ohlašují, že se chystají kandidovat, a to i přesto, že dalších prezidentských voleb je více než tři roky. A tak bych se chtěl zamyslet, který prezidentský kandidát se může těšit, že ho podpořím. A který naopak ne.

Rozhodně to nebude nikdo, kdo se bude chtít vymezovat proti současnému prezidentovi Miloši Zemanovi či se do něj dokonce nějak navážet. Současného pana prezidenta považuji za jednoho z nejlepších prezidentů, jakého jsme kdy měli, a tak ten, kdo se bude chtít v předvolební kampani prezentovat jako „antizeman“, si neříká o nic jiného než o to, abych ho nevolil.

Rozhodně to také nebude nikdo, kdo bude napojen na sluníčkáře nebo tzv. pražskou kavárnu a rádoby elity. To, protože je vážné nebezpečí, že takovýto člověk může být stoupencem tzv. „politické korektnosti“. I když tato ideologie původně nebyla špatně myšlena, postupně se z ní však vyvinul nástroj k trestání těch, kteří s ní nesouhlasí, tedy něco, co by do země se svobodou slova v žádném případě patřit nemělo.

A také rozhodně nebudu volit nikoho, kdo bude nějak politicky spjat s obdobím mezi lety 2010-2013. To bylo nejhorší období v dějinách ČR od sametové revoluce a určitě si nepřeju, aby se něco takového mělo opět vrátit.

Takže můj kandidát bude ten, kdo se dokáže postavit na stranu současného prezidenta Miloše Zemana. A hlavně ten, kdo bude na straně nás obyčejných 10 milionů a nikoliv ten, kdo bude na straně rádoby elit.


Převzato bez vědomí autora z veřejného zdroje v rámci úřední a zpravodajské licence podle § 34 zákona 216/2006 Sb., o právu autorském