… a Babiš se jen směje

Včera to byly v rámci happeningu chvlikařů jen desítky tisíc lidí, další průzkum zároveň potvrdil neotřesitelnou pozici Babiše. Ať už mu přidali 3-4% nebo ne, tak má pořád kolem 30%. A je to celkem logické. Lidi ve skutečnosti nechtějí, aby jim vládli nějací pětadvacetiletí klucí ve vytahaných svetrech, kteří si hrají na revolucionáře a moralizují přitom až na půdu.

Josef Provazník | foto: archív autora

Stejně tak lidi nechtějí, aby jím vládla partaj s neslastným a nemastným předsedou. Partaj, jejímž jediným programem je antibabiš a antiputin. Partaj, která zvedla ruku pro projednávání pseudokauzy syrských sirotků. Partaj, která by dělala po vzoru svého aktuálně nejviditelnějšího člena kroky pouze, proto, aby někoho naštvala. Jednou pomníkem Vlasovcům, aby jako Rusáci frflali, jindy zase něčím jiným podobě ztřeštěným…

Tyhle věci sice upoutají pozornost, hlavní aktér se ráno uvidí na všech serverech, ukojí ho to až do oběda, ale je to jen mediální pšouk, který vyšumí. Politika není bulvární novinařina. Podobné vtipné či méně vtipné excesy ve skutečnosti jen rozbíjejí standardní politický systém a snižují důvěru veřejnosti v jejich demokraticky zvolené zástupce.

Přesně tohle ostatně od začátku svého volebního úspěchu dělají i představitelé údajně rebelantské partaje (ve skutečnosti naprosto konformní partaje), kteří jsou propojení s Miliony chvilek pro demokracii. Minimálně v tom, že ti tři hodní slušní klucí jsou jejich fandové a možná i voliči.

Jeden má cool dredy, další je schopný pro kousek pomíjivé mediální slávy osouložit třeba i transsexuální mořskou krávu se třetím pohlavím, ale nikdo ve skutečnosti nechce, aby tihle lidé rozhodovali o rozpočtu, zahraniční politice a budoucnosti naší země.

Stejně tak voliči nechtějí, aby jim dávala kázání o politice a životě herečka bez maturity, která jeden čas žila ve trojce. To samé platí o moralizování zpěváka, který podvádí manželku a pak má potřebu o tom psát fejs statusy a kňouravě žadonit o odpuštění.

Je toho víc, co lidi nechtějí, ale ten krátký výčet asi stačí ke zdůvodnění, proč jim je milejší Babiš. I se svou minulostí a některými současnými kroky, nad kterými nejásáme asi nikdo z nás…

Včera to byly v rámci happeningu chvlikařů jen desítky tisíc lidí, další průzkum zároveň potvrdil neotřesitelnou pozici…

Zveřejnil(a) Josef Provazník dne Středa 11. prosince 2019