Zlatá neděle

Nechodím před vánoci po obchodech, zvláště ne na zlatou neděli, Udělal jsem někdy před 20 lety zkušenost, která mne od toho odradila.

Ladislav Jílek | foto: FB autora

Zdálo se mi tenkrá, že bych manželce mohl ještě přikoupit nějaký dárek. Na zlatou neděli cestou z kostela jsem proto navštívil několik obchodů. Bylo v nich mnoho lidí a žádná inspirace. Vydal jsem se proto směrem k domovu a uvědomil jsem si, že nemám v ruce koženkovou tašku.

Byl jsem si jistý, že jsem tašku v prvém obchodě měl. Přesto jsem se vrátil do kostela, zda jsem ji tam nezapomněl. Nebyla tam. Ptal jsem se kostelníka, nic v kostele nenašel. V tašce byl pouze kancionál. Přijal jsem tedy vysvětlení, že mně ji někdo v tlačenici vzal z ruky, ačkoli se to zdá neuvěřitelné. Asi se tak šikovní zloději vyskytují.

Možná byl nakonec zloděj zklamán, poněvadž v obou případech v tašce nebyla peněženka, možná že ho kancionál potěšil a s chutí si zazpíval koledy. Tak jsem mu nakonec ten požitek popřál. Po několika letech jsem o zlaté neděli zažil přesně stejný případ. Rozdíl byl pouze v tom, že kancionál jsem měl v igelitové tašce. Tentokrát jsem ho již nehledal. Od té doby místo zlatá neděle říkám ta zlá neděle a zásadně v poslední dny před vánoci nechodím do obchodů.


Převzato bez vědomí autora z veřejného zdroje v rámci úřední a zpravodajské licence podle § 34 zákona 216/2006 Sb., o právu autorském