Z Brna ho vyhnali, tak opruzuje v Praze

Brňáci si Matěje Hollana pamatují velmi dobře. Nasliboval jim totiž takové vzdušné zámky, že jeho hnutí Žít Brno zvolili na tamní magistrát. O pár měsíců později se s ostudou poroučel. Teď začal rozdávat podpásové rozumy v Praze.

Matěj Hollan vyfetlý

Hollan je ukázkovým případem člověka, který káže vodu, ale pije drahé víno přímo z lahví. Stačí jen připomenout, co předváděl v pozici náměstka brněnského primátora pro dopravu. Jen za prvních osmnáct měsíců ve funkci ujel tento kritik automobilové dopravy více než 70 tisíc kilometrů ve služebním autě s osobním řidičem, přičemž mnohé cesty vedly na chalupu či na výlety do Vídně a řady jiných destinací.

Své pojetí „nové politiky“, kterou hlasitě hlásal, když neustále tepal a zesměšňoval své předchůdce, předvedl i v městské hromadné dopravě. To když ho při nočním zátahu na černé pasažéry chytili revizoři. Těm se opilý náměstek Hollan pokoušel utéct, aby se následně trapně vymlouval, že pouze ztratil klíče od bytu a běžel je hledat.

CHCU – hulit ocasy (Matěj Hollan)

Když byl Hollan následně náměstkem pro kulturu, „potěšil“ Brno výstavou automobilů na náměstí, ze které se ale vyklubala prodejní akce Mototechny spadající pod AAA Auto.

Video na Facebooku, na němž se nechává bičovat v ukrajinském sadomaso klubu, pak bylo spolu s dalšími úlety už jen jakýmsi koloritem krátké kariéry člověka, který dokázal Brno velmi rychle přesvědčit, že s jeho volbou udělalo brutální botu. A tak se Hollan brzy poroučel.

Pokud byste ale čekali, že někde zpytuje svědomí, pořádně byste se spletli. Když mu v Brně pšenka nekvetla, rozjel svou hru v Praze. A je to opět stejná písnička. Uráží, pomlouvá a obviňuje každého, kdo nepeče s jeho kamarády, kterými jsou lidé z hnutí Praha sobě v čele s bratry Čižinskými.

Na mušku jsem se mu dostala i já, když o mně na svém blogu vyplodil snůšku lží a útoků, jak prý obstruuju na magistrátu a kryju jakousi hazardní mafii. Shodou okolností to napsal přesně v době, kdy mě zatím ještě starosta Prahy 1 Pavel Čižinský naprosto šílenou konstrukcí osočil z jakéhosi údajného krytí korupce úředníků Prahy 1, což je pochopitelně absurdní nesmysl stejně jako v případě hazardu, u nějž je můj postoj roky naprosto konzistentní a transparentní. Neustále dokola totiž opakuju, že regulovaný a kontrolovaný hazard s jasně nastavenými pravidly je významným zdrojem příjmů do obecní i státní pokladny a současně mnohem méně společensky nebezpečná záležitost, než případné černé herny a další nelegální formy hazardu či téměř nekontrolovatelný a nezdaněný hazard na internetu.

Ale to je vlastně vedlejší. Argumenty totiž Čižinského ani Hollana nezajímají. Podpásové útoky na mě i další lidi totiž podnikají v zoufalé snaze udržet se v Praze 1 u koryta a dál prosazovat tu údajnou novou politiku, která spočívá především v neschopnosti spravovat věci veřejné, všehoschopnosti v oblasti přihrávání kšeftů a placených pozic kamarádům a totální ignoranci odlišných názorů.

Jejich heslem totiž evidentně je: Jenom my máme pravdu, a kdo s námi nesouhlasí, toho označíme za korupčníka, starou strukturu či něco podobně hanlivého.

Brno už pochopilo, že je to cesta do krátké a slepé uličky. Tak Hollan vycouval a vyrazil do Prahy. Služební vůz z řidičem už nemá, tak jezdí do Prahy možná načerno vlakem, nebo autem z autobazaru (pardon z kulturní výstavy.)


Převzato bez vědomí autora z veřejného zdroje v rámci úřední a zpravodajské licence podle § 34 zákona 216/2006 Sb., o právu autorském