Lišák se všemi vyjebal

Když se v neděli Vašík Moravců ptal o čem se bude tento týden mluvit, tak se tak trochu netrefil. To ovšem není nic neobvyklého, to se mu stává skoro pokaždý. Protože tento týden se mluví o něčem úplně jiným.

A proto dnes začneme dotazem na rádio Jerevan: Jaké pravomoci má prezident Miloš Zeman? Odpověď: Takové, jaké se mu zrovna líbí. A to je odpověď na Vašíkovu otázku. Prostě jak praví klasik. Tak už máme co jsme chtěli. To máte za to, parlamentní paka, že jste si odsouhlasili tu debilitu zvanou přímá volba. Teď tam máte maníka, který s hlavou moudře nakloněnou vlní svejma sedmi bradama a směje se úsměvem virózním vašim 101 hlasům a čeká, z čeho budete platit ty lízinky na káry za 2,5 mega a domečky za 6 mega.

A stačilo, aby si jeden jinak slušnej kluk co se nekámošil s kmotrama, nechal vzbouřit hormóny přičemž si nevšiml, že jeho děvče mu začalo šmírovat starou. A tak tu teď budeme mít vládu spolku Přátel Miloše Zemana. Jednoho už Miuoš poté co si ubrusem utřel zpocenou tvář jmenoval. Jsou tací, kteří říkají, že si tím dokonce s parlamentní demokracií vytřel zadel.

A pojedem dál, močálem temným. Nic nebude platný mužný hlas Vítka Bárty ani mužný zjev Bohouše Sobotky který bude marně kvičet a dupat nožičkama. Budeme s očima vypoulenýma, jako kocour kadící do strniště, pozorovat nástup strany SPOZ. Martin Pecina, který se již vyjádřil, že přijal nabídku na funkci ministra vnitra, má být volebním lídrem SPOZ v Moravskoslezském kraji. Jan Kohout, o němž Rusnok hovoří jako o ministrovi zahraničí, má vést kandidátku SPOZ v Praze a potenciální ministryně spravedlnosti Benešová ve středních Čechách. Všechno je jinak.

Prostě jsme se probudili do dne, kdy se nám prezident změnil v báťušku cara. Kde je alespoň předstíraná nadstranickost minulých úřednických kabinetů? Dnes jsme svědky pokusu pomocí tzv. odborníků vytáhnout do parlamentu stranu Přátel MZ.

Lišák Miuoš, zdá se, se všemi vyjebal a během desetiletého objímání stromů a plavbami na gumáku vymyslel voser nevídanej. Přímo hlavou vytvořil volební kampaň SPOZ placenou státem s podporou médií.

Naskýtá se otázka, kterou položil jeden můj FB přítel. Kde je kulturní fronta, Svěrákové, Halíkové, Justové, a ostatní pravdoláskovci, proč se neorganizují protestní koncerty, proč se nesedí na Václaváku v mřížích, proč se tam na protest nekouří tráva. Kde jsou všichni ti, co nenáviděli a protestovali proti Klausovi?? Mlčí. Proč?? Asi jsou vysílení bojem proti Klausovi.

A nebo, a to je pravděpodobnější, jim vyhovuje, když Tribun korporativismu potlačuje, demokratické principy, parlament a zpropadené politické strany. V zakouřeném tichu kaváren a hospod souhlasně přikyvují a mnou si ruce. Kolikrát se to v dějinách již dělo a kolikrát z toho byla pohroma.

Kde je Václav Klaus se raději neptám. Včerejší stanovisko jeho institutu je tak bezzubé, že si myslím, že ho tvořili kluci buď v šoku nebo v lihu. A tak se těšme na další vývoj vlády. Když si tak zvážím, jaká jména běhají virtuálním prostorem, vzpomněl jsem si na jednu Krylovu písničku. Tady je.

Karel Kryl – Preludium

1. Prý podle starých análů na zem když půlnoc padne,
příšery lezou z kanálů a duše hrůzou chřadne,
příšery kanální jsou zcela banální,
dnes každá příšera straší už za šera.

2. Po ránu, když se rozední, bezhlavé vidíš běsy
… a taky takhle k poledni hnusní tě plazi děsí,
vyjdeš si na túru, uzříš kreaturu,
oči má zarudlé a něco zahuhle.

3. Strašidla zblblá od nudy se po kavárnách plouží,
parfémované obludy v tanečním rytmu krouží,
zestárlé Sirény huhňají s kretény,
stoleté oslice hýkají z ulice.

4. Neslyšíc zvuky kvarteta, strašidlo s hlavou kraví
a zelenavá prateta nenuceně se baví,
půl psa – půl prasete nad stehnem z kuřete
nekouká na krásy, pod rypák chrochtá si.

5. Myslím, že je v tom prokletí, když nad tím přemýšlíme,
že ve dvacátém století strašidla dosud zříme,
v budoucnu dojista přikvačí očista
a žádným přeludem strašit se nebudem.

Redakčně kráceno; Titulek redakčně upraven; Zdroj: paulczynski.cz