Deviant z Jablonce; Česká republika sto let za opicemi

Snad každá Evropská země má své zadní dvorky demokracie. Ne v každé zemi jsou to stejné věci. Zatímco v Rakousku je to tradiční korupční prostředí, podobné Italskému, na Slovensku dokonce prorůstání státu do organizovaného zločinu, v Německu nebývalá svrchovanost státu nad občany zejména poslední léta a ve Francii její pravidelné justiční skandály. O Polsku bychom mohli psát roky. Následující téma je typicky české.

Rudolf Kožený | foto: archív autora

Je to ochrana obětí trestné činnosti. Jistě někdo namítne, že takové tvrzení je přehnané. Týrané ženy mají už 10 let na pomoc zákon, kterým je možno zakázat bývalému partnerovi se jen přiblížit. Nutno říci, že to je tak asi jediné, v čem Policie a Justice fungují přiměřeně.

Ale zkuste nahlásit šikanu dětí ve škole, či za školou a zejména tu násilnou. Pokud nemá rasový podtext, všechny instituce se záležitost snaží bagatelizovat skupinou frází které by šly shrnout pod pojem „Porvaly se děti“. Oběti bité pravidelně nějakou partou silnějších výrostků obvykle zbydou oči pro pláč. Rodičům jen smutek.

Ještě horší je to v případech pronásledování psychopaty. A zdaleka ne vždy musí jít v případě oběti o šestnáctiletou slečnu. I úspěšný sportovec, nebo majitel malé firmy se může stát obětí něčeho podobného. Policie vyšetřuje obvykle dlouho, ale ta jediná funguje. Tresty jsou nízké. A tyto kauzy se na soudech válí často celé roky. Trestná činnost mezitím pokračuje. Justice pracuje přinejmenším liknavě.

A jak to vypadá vcelku v praxi ?

Známý stalker Rudolf Kožený z Jablonce nad Nisou který svoji trestnou činnost provozuje již 20 roků, je doposud skoro beztrestný. Podmínky co dostane ho nevzrušují a i když Policie vše vyšetří, od soudu vždy odejde pouze s podmíněným trestem. Státní zástupci navrhují nízké tresty, soudci dávají ještě nižší a oběť musí s psychopatem absolvovat mnoho nesnází a čelit mnoha reálným výhrůžkám. Svojí poslední oběti ničí život každým týdnem i měsícem již devátým rokem. Už půl roku je opět v podmínce a co myslíte. Nepřestává.

Je dobré, kdyby nejen společnost, ale i justice pochopily, o jak nebezpečný fenomén jde. Jak vypadají výhrůžky tohoto člověka, za posledních 10 týdnů, si můžete poslechnout níže. Jen pro představu čtenářů. Dokud je oběti nedáváno do špinavých Romů, což ani není pravda, jde jen o urážky. Pokud je vyhrožováno smrtí, jde do tuhého. A jako dovršení toho, jak to tento stalker myslí vážně, je dobrým důkazem i to, i po devíti létech stalkingu, že mezi 1. až 23. prosincem 2019 poslal své oběti celkem 461 výhrůžných SMS zpráv.

Poslouchejte ZDE: