Normální lidi si na rozdíl od (pseudo)elit prostě nepřejí nikoho cenzurovat

Stalo se pravidlem, že se i staří mazáci typu Fendrycha, Peheho, Mitrofanova a spol. snaží vyrovnat pokrokářskému mládí. Jako umanutí proto adorují Gretu, Miliony chvilek pro demokracii, genderové šílenosti, bojují za demokracii tím, že chtějí zakazovat jiné názory apod.

Josef Provazník | foto: archív autora

Dá se říct, že u těch výše uvedených chlápků je to jistý projev druhá mízy. Normální chlápci si v takové životní etapě obstarají milenku a pak si můžou připadat mladší. Tihle popletení „experti“ se místo toho názorově stylizují do pokrokářského mládí. Každopádně jsem rád, že i mezi mazáky ještě zůstaly zbytky zdravého rozumu.

Rozumný komentář Mirky Spáčilové k té šarádě kolem anticeny Xaverovi je toho důkazem. Ta neustálá snaha mediálního, politického a uměleckého mainstreamu neustále někoho vyřazovat ze stáda a nasazovat mu psí hlavu, je zoufalá. Přitom vždy se tyhle snahy obracejí proti nim (stačí zmínit prezidentské volby), ale jsou stejně nepoučitelní.

Naposledy pro ně dopadla potupně anketa s Petrem Hamplem. Jasně se ukázalo, že normální lidi si na rozdíl od (pseudo)elit prostě nepřejí nikoho cenzurovat. To jen pokrokářskou druhou mízu pomýlený Fendrych může fakticky požadovat, aby v RRTV a dalších radách zasedali jen lidé s jedním jediným (jemu blízkým) názorem.

Na volby členů do RRTV jsem každopádně zvědavý. Mohlo by se začít blýskat na lepší časy.