Zbavili se EU, ale ke svobodě mají ještě hodně daleko

Velká Británie svobodná. Ale aby té euforie zase nebylo až příliš, tak bych řekl spíš „relativně“ svobodná. Politickou korektnost, ideologii multikulturalismu, genderismus a další novolevičácké „ismy“ si tam Britové natáhli sami a dobrovolně. Brusel byl samozřejmě všemi deseti pro, ALE…

Zbavili se EU, ale ke svobodě to je ještě dlouhá cesta

Evropská unie neodstraňovala na té jedné univerzitě busty „bílých mužů“. Evropská unie nenařídila veřejnoprávní BBC, aby v rámci svého idiotského eko-aktivismu udělala na pár hodin moderátorkou šílenou Gretu Thunbergovou.

Evropská unie nenařídila zkorodovanému britskému sociálnímu systému, aby dával jednomu radikálnímu imámovi 25 000 liber ročně na dávkách.

Evropská unie nenařídila obyvatelům Londýna, aby si za starostu zvolili muslima, který se mj. nechal slyšet, že si musejí obyvatelé evropských měst zvykat na terorismus.

Evropská unie neudělala z britské královské rodiny pojašené aktivisty (až na královnu).

Evropská unie nenařídila, aby britské úřady zakázaly reklamu na auta z důvodu stereotypního zobrazení mužské a ženské role.

Evropská unie nevybudovala v některých britských městech oblasti, o kterých lze hovořit jako o no-go zónách.

Evropská unie před 23 lety nepřinutila násilím britské úřady, aby fakticky odzbrojily zdejší obyvatelstvo.

A takhle by se dalo pokračovat donekonečna. Za většinu svých problémů si můžou Britové sami. A i kdyby je k nim Brusel snad tlačil, nemuseli se podvolit. My stojíme stále na začátku, ale Britové jsou v některých oblastech prostě v loji a i bez Bruselu to stěží půjde vrátit zpátky.

I přes výše uvedené je samozřejmě brexit historický úspěch a držím Nigelu Faragemu a spol. dál palce. Dnes by měli slavit až do rána. Ale už zítra ráno přemýšlet, co dělat dál…