Tady asi někomu straší ve věži

Boží. Soros tvrdí, že by Facebook neměl řídit jeho zakladatel Mark Zuckerberg. Patrně by měl být Facebook znárodněn či arizován? Jako hlavní hřích uvedl tento popletený, ale nebezpečný stařík, že Zuckerberg spolupracuje s Donaldem Trumpem.

Josef Provazník | foto: archív autora

Je to stejně trhlé, jako když senátoři Hilšer, Goláň, Láska a spol. tvrdí, že by Hana Lipovská neměla kandidovat do Rady České televize, protože spolupracuje (či spolupracovala) s Institutem Václava Klause, takže jako Kellner, PPF a na konci celého řetězce je dle jejich paranoiu ovládlou myslí nejspíš samotný Putin.

Ve skutečně senátorům ale o mladou ekonomku vůbec nejde. Senátorům jde o to, aby se veřejně neangažoval nikdo z euroskeptiků, kritiků ČT, odmítačů genderismu, ekologismu a multikulturalismu. Nikdo, kdo si dovoluje nesouhlasit s Miliony chvilek pro demokracii a podobnými obskurními spolky, jejíž členové považují i zesnulého Jaroslava Kuberu za extrémistu.

Nikdo, kdo si dovolil někdy vyjádřit podporu prezidentu Václavu Klausovi, nebo si s ním třeba jen jednou potřásl rukou.

Když jsem sepsal ten otevřený dopis, tak mi ale také (aspoň ne primárně) o Hanu Lipovskou nešlo. Je škoda, že to mlčící senátorská většina nechápe. Nebo spíš nechce chápat. Protože je samozřejmě pohodlnější mlčet, aby nebyly ohroženy nějaké dohody o podpoře jednotlivých kandidátů na předsedu Senátu.

A ono, proč si dělat zle kvůli hájení názorové plurality? Proč řešit to, že moji senátorští kolegové vážně ohrožují základní demokratické principy? Však nejde o život, ne?

Těch více než 4000 lidí, kteří podepsali petici 19 synátorů. to naštěstí vidí jinak. A jak jsem si tak pročítal jejich vzkazy, tak nejmíň polovina z nich vůbec Hanu Lipovskou nezná. Ale na rozdíl od těch 19 senátorů vědí, co je to demokracie.

Rád bych tímto vzkázal senátorům Marek Hilšer, Václav Láska – Právo s Láskou, Tomáš Goláň – senátor a dalším z té totalitářské devatenáctky, že jedním otevřeným dopisem a peticí 19 synátorů to nekončí. Nejde tady o jednu kandidátku do Rady ČT, jde tady o demokracii a právo veřejně se angažovat bez ohledu na to, jaké zastávám názory.