Gratuluji Stanislavu Křečkovi ke zvolení ombudsmanem

Gratuluji Stanislavu Křečkovi ke zvolení veřejným ochráncem práv. Věřím, že dokáže zlepšit obraz veřejnosti k této instituce na rozdíl od toho, co v této funkci vyváděla jeho předchůdkyně paní Šabatová.

Libor Čermák | foto: facebook autora

Mé tajné přání se vyplnilo. Včera byl do funkce ombudsmana zvolen český právník, skaut, dlouholetý poslanec za ČSSD, dlouholetý předseda Sdružení nájemníků, zástupce veřejného ochránce práv a kandidát navržený prezidentem Milošem Zemanem JUDr Stanislav Křeček. Má gratulace nesměřuje jen k němu, ale i k těm, co ho volili. Zatímco jeho předchůdkyně paní Šabatová obraz této instituce v očích české veřejnosti dost pochroumala, věřím, že Stanislav Křeček ho zas naopak vylepší. Přeji mu v této nové roli hodně úspěchů a také zdraví, které ve svých 81 letech bude potřebovat asi ze všeho nejvíc.

Naopak mne však v uvozovkách „fascinují“ všichni ty sněmovní a senátorští opozičníci, Člověkové v tísni a Miliony chvilek, kteří už podobně jako při nominaci Marie Benešové na funkci ministryně spravedlnosti dopředu hlásají, že prý bude špatným ochráncem veřejných práv. Já si za prvé myslím, že být lepším ombudsmanem, než byla Anna Šabatová, nebude zas tak těžké. A za druhé, jak to tak ti opozičníci můžou dopředu vědět? To je podle mého názoru věc, kterou nedokážou předpovědět ani nejrůznější kartářky, psychotronici nebo astrologové. Anebo, že by v podobě politické opozice na českém ezoterickém nebi vzplanula nová věštecká hvězda či dokonce souhvězdí, která by mohla kandidovat až na tzv. Bludný balvan?


Převzato bez vědomí autora z veřejného zdroje v rámci úřední a zpravodajské licence podle § 34 zákona 216/2006 Sb., o právu autorském