Parlament „delegoval“ do Bruselu „právo“ Evropské komise vyhladovět Českou republiku kdykoli to uzná za vhodné

Z přítomných poslanců více než 130 hlasovalo pro skandální výprodej suverenity, proti byli pouze 4. A k podivení mnohých, jedním ze čtyř těch soudnějších byl překvapivě (snad neinformovaný?) Marek Benda (ODS).

Svatopluk Otava

Naše zvířata si nedáme, už nikdy! (na talíř…)

Na regulérní schůzi Poslanecké sněmovny šlo tentokrát o novelu Zákona na ochranu zvířat proti týrání, jehož současné platné znění z roku 2017 posouvá poslanecký návrh úplně jinam, než si stoupenci (oprávněných!) požadavků na ochranu vůbec dovedou představit. Je opravdu s podivem, kolik tupých hlasů se zvedlo napříč politickým spektrem pro tuto šílenost, byť je na zásadní čertova kopýtka tohoto návrhu srozumitelně upozornil v rozpravě marně se snažící Marek Benda.

Žádný soudný občan jistě nezpochybní důležitost nástroje trestajícího citově oploštělé neurotiky či vyložené psychopaty, kteří týrají zvířata. Ať už za účelem zisku (tzv. množírny, které návrh zákona skutečně zmiňuje) nebo jen z podstaty pokřivených duší majitelů třeba psů nebo koček a jiných domácích mazlíčků. Ať si posedí navrhovaných 5 i více let za prokázané skutky, když už tedy stát rezignuje na léčení usvědčených tyranů jiným způsobem.

Ale podstata možných problémů je úplně jinde. V připravovaném znění se totiž praví, že: „Za chov zvířat v nevhodných podmínkách ohrožujících jejich život budou moci soudy ukládat v krajním případě až desetileté vězení.“ No tak každý sedlák (pardon farmář) chovající třeba hovězí dobytek v hypotetickém přepychu sleduje jeho chovem předně prodej takového dobytka na maso. Čili má v plánu v konečné fázi „ohrozit jeho život“, není-liž pravda?

A Marek Benda se oprávněně tázal, kdo vlastně bude oním stanovitelem nebo vykladačem situace, kdy jde o kruté zacházení? Odpověď nedostal od nikoho. A skrytý detail celého zákona tkví i v tom, že ačkoli je deklarativně zaměřen proti množírnám domácích zvířat (a třeba i polemickým klecovým chovům drůbeže), nikde není z tohoto zákona taxativně vyňato nebo jinak uzákoněno hospodaření s užitkovými zvířaty.

…ale třeba ta německá ano (za 300 Kč za kilo…?)

Nazná-li tedy kupříkladu německý konkurent vyvážející do Evropy své štědře dotované masné výrobky, že mu v ČR sílí domácí konkurence, bude stačit vhodné udání Evropské komisi. Buď prostřednictvím lobbingu nebo za pomoci nějaých domácích udavačů či neziskových organizací. To už sice Benda neříkal, ale z legislativního polotovaru taková možnost přímo čiší.

Nikým nevolení absolutní vládcové v Bruselu pak nařídí České republice držet se svého vlastního zákona a vhodný „vykladač“ v taláru bude tak dlouho vyžadovat nesplitelné podmínky pro chovatele dobytka, až ten buď zcela zkrachuje nebo dobrovolně ukončí činnost ještě před úpadkem. Potravinová soběstačnost, co ji už dnes nemáme, dostane další ránu a my budeme rázem vydání na milost Bruselu více, než dosud.

Jde o další hřebík do rakve české státnosti v krátké době za sebou a ironické je, že jeho podobu si stanoví volení zástupci veřejnosti sami. Nebyl původně tak brutální, jeho poslední znění je vyšperkováno finálními doplňky od našich trafikantů dlících v Senátu Parlamentu ČR, jenž jej „opřipomínkovaný“ Poslanecké sněmovně takto vrátil a poslanci jej pěkně v noci na středu ukázněně schválili. Nezbývá než věřit, že aspoň prezident Miloš Zeman tuto zhůvěřilost prohlédne, zákon (snad) zamítne a (snad) jeho další projednání proběhne před soustředěnějším auditoriem. I když…

Možná, že chov ovcí a koz bude perspektivní. (Nelegálové je papají)

Ty další dva hřebíky jsou však z dílny Evropské komise. Usnesla se třeba, že napříště už nebudou národní reprezentace vazalů moci vůbec mluvit do použití almužen, které jim velkopansky občas pohodí s direktivami, jak jich užít. Nikoli. Příště už jen firmy, které sídlí na území hlavně východoevropských protektorátů. Ty budou rozhodovat, jak na stránkách ANS obsáhle informovala předsedkyně Aliance národních sil PhDr. Vladimíra Vítová v článku „Mění se dotační pravidla EU“. Čili už žádné (beztak) podvodné ROPy apod., ale postačí zájem nadnárodní společnosti, příkladně potravinového řetězce. To nás přivádí zase k zádrhelům uvedeného Zákona na ochranu zvířat etc…, jak posáno výše.

No a do třetice – Plán OSN a EU na „náhradu“ původního obyvatelstva Evropy, kdy k nám zmíněné organizace slibují do deseti let přísun minimálně 159 miliónů nelegálních migrantů, jen co se je podaří absolutním vládcům v Bruselu „legalizovat“. Přesně popsala rovněž Vladimíra Vítová i na webu Czechfreepress článkem výmluvného názvu – „EU neselhala, ale jede podle svého migračního plánu!!!!!!“, ale i dalšími publikovanými informacemi, které mainstream úmyslně nezmiňuje.

Tak co nám připravíte příště drazí poslanci, když i vy, co máte ve štítě suverenitu České republiky a „boj za národní zájmy“, tak hloupě a bezmyšlenkovitě, (nebo hůř – zaprodanecky!) vytváříte poddanskou legislativu. (Aspoň nějaké to kůzlátko pro nedoprovázeného, jedenáctiletého fousatého Syřánka…!)

Rychle pryč z EU i NATO! Ale kdo to má vlastně v programu? Přesně a přísně vzato – zase jen Aliance národních sil, jak se zdá…