Češi jdou na všechno s humorem

I na koronavir. Alespoň tak soudím podle záplavy vtipů, která se vynořila. Jistě jste ji zaznamenali taky, tak uvedu jen některé. Sněhurka dnes má jen 6 trpaslíků, Kejchal je v karanténě.

Ladislav Jílek | foto: FB autora

Už máme u nás první oběť koronaviru. Podle jedné verze je to 70 letá paní, kterou v supermarketu trefil šlak při bitvě o poslední mléko na regálu. Podle druhé to je žena asi 40 let, na kterou ve spíži spadl regál, na kterém bylo 20 kg rýže, 30 kg těstovin, 40 kg mouky a 50 kg brambor. Pak jsem viděl recepty jak lze z jedné podprsenky udělat dva respirátory. Dokonce lze k tomu účelu využít i dámské kalhotky.

Pak si pustím televizi. Ve zprávách se dovím, že při některých bohoslužbách kněz zrušil pozdravení pokoje. Biskupové vyzvali věřící, aby v případě podezření na chřipku nechodili na bohoslužby.

Ve sportu se dovím, že v Novém Městě na Moravě se závodilo bez diváků a že ztrátu pořadatelům uhradí stát a že se ruší mnohé zápasy. Pak následoval přímý přenos z udílení Českých lvů, kde se všichni navzájem objímali a pusinkovali. Ironie je jedním z druhů humoru.


Převzato bez vědomí autora z veřejného zdroje v rámci úřední a zpravodajské licence podle § 34 zákona 216/2006 Sb., o právu autorském