Sabotuje ministr Hamáček epidemiologická opatření vlády?

A pokud tomu tak je, proč to dělá? Že by snad iniciativně plnil čísi přání, aby boj ČR s koronavirovou infekcí nebyl úspěšný? A kdo by měl zájem na krachu přijatého nouzového stavu v Republice? Možné odpovědi na tyto otázky nemusí být zas až tak složité, bohužel…

Lidská svině – Hamáček zvaný al-Hamajda jako hrobník ČSSD | reprodukovaná fotografie: iROZHLAS

Mainstreamová média se předhánějí v hledání vší na úsilí Babišovy vlády mířící k potlačení epidemie koronaviru. Příliš brzy…!, příliš pozdě…!, neúčinné…!, píár akce…!, přemíra informací, kdo se v tom má vyznat…?!, málo informací…!, kde je krizový štáb…?

Nu, pozor. Zde už je možná jeden z motivů, proč se eurosoudruh Hamáček cítí tak trošku jako páté kolo u vozu. Dle platné legislativy může vskutku vláda vedle současných opatření vytvořit i libovolný krizový štáb.

Odborníci na cokoli, v tomto případš třeba hygienici, epidemiologové, lékaři, specialisté na logistiku, kdovíkdo ještě další. V takovém případě krizovému štábu velí ze zákona minstr vnitra, ovšem premiér (snad konečně již obeznámený s oddaností vrchního eurosojuzného) krizový štáb nějak nechtěl utvořit, snad tak učiní v nejbližších hodinách.

Zde už by pan Hamáček mnoho škod udělat nemohl, poněvadž základní koncepce je již v běhu a občané i odborníci ukázněně situaci čelí. „My jsme krizový štáb!“, prohlásil Andrej Babiš už x-krát na dotazy žurnalistických okopávačů.

Politický fracek je, když…

Tím se ovšem Jan Hamáček může cítit poněkud znectěn. Momentálně nevelí, ale musí poslouchat. V typické politikářské ješitnosti pak může klidně uvažovat takto: Nehceš mě nechat dělat moje bábovičky Andreji? Fajn, tak já ti rozšlapu celý ten tvůj hrad z písku.

A ejhle, zrodí se zhola nepochopitelné rozhodnutí ministra vnitra o padesátikilometrovém perimetru, v němž mohou operovat naši pracující pendleři v zahraničí, čímž jakákoli izolace České republiky od nonšalatně hazardujících zemí jako Německo a Rakousko zcela pozbývá smyslu. A tak říkajíc pro sichr, prý na žádost rakouského ministra vnitra, se tato hranice posouvá až na sto kilometrů. Aby naši občané zdravotníci mohli hasit požár nákazy i ve Vídni, jinak ohnisku rakouské infekce. Nakažení se pak mohou radostně vracet každý den do vlasti.

Was wünschen Sie, Frau Unia?

To však může být jen první z motivů Hamáčkova házení vidlí do průběhu obranných operací ve válce s pandémií. Ten hloupější. Druhou inspirací našeho ministra vnitra se pak jeví plnění i přímo nevyslovených přání (spíše rozkazů) Evropské unie. Momentální šéfová Ursula von den Leyen, co osobně již zlikvidovala německý rezort zdravotnictví, posléze i obrany, se již dala slyšet, že „některé země“ zvolily nekoordinovanou, zbytečně přísnou a neefektivní cestu k potlačení nebezpečné infekce.

Prý je tak omezován pohyb osob a zboží, jde o ohrožení Schengenského prostoru. Kde přišla současná ředitelka Evropy k tezi, že je omezován pohyb zboží, to jaksi nevysvětlila. Ani nemusela, protože – co kdyby se kruci těm potížistickým Čechům podařilo s těmi panikářskými metodami nakonec uspět? Co kdyby se i jejich sousedům, kteří je nekriticky kopírují, nakonec zalíbilo jen ve volném pohybu zboží a služeb, jako v původním Evropském hospodářském společenství, kde vše klapalo i bez Schengenu? Co když to obnovení státních hranic udělají všichni a její milované Velkoněmecko (o němž si Francouzi myslí, že jde o Novonapoleónsko) se zase smrskne jen na hranice Německa (v tom druhém případě Francie…)? Co když to všem dojde, že žádný Schengen nepotřebují, tak, jako to už došlo Britům a Frankogermánie zmizí do historického zapomnění? Strašná představa!

Hamáček to zařídí…

Nepřípustné! Ještěže máme Hamáčka! Ten zařídí, aby se díky stokilometrové toleranci dostával koronavirus opakovaně v bezpečných dávkách do Böhmen und Mähren a Češi se pěkně šokově promoří tak, jak ve svých vizích už prognózovala Reichsknzelerin Grossmutti Merkel. Klepající se stálice předvídá svým soukmenovcům 70% populace postižené koronavirem! A Češi, že by měli nakonec odolat? A ten jejich premiér Babiš má tu drzost všude vykládat, že jsou v těch přísných krocích vždy první, aby je pak další následovali? Když každé genderkinder ví, že následovat můžou všichni jen Němce?

A k tomu teď to obnovení hraničních kontrol! To tak! Co by pak ty západní „hodnotové“ okresy EU dělaly se syrskými lékaři a inženýry z Afghánistánu, Nigérie, Pákistánu atd, které právě žene sultán Erdogan v další zteči na Evropu? A všichni v sobě nesou ten bohulibý koronavirus, se kterým se všichni v Němcích tak nádherně sžili