Chce mi někdo říct, že by snad byl projev Špidly, Grosse nebo Topolánka uvěřitelnější a procítěnější?

Prezidentův projev jsem neviděl, ten premiérův jsem si pustil. Patrně byl víc státnický. Už jenom proto, že si Babiš s nikým nevyřizoval osobní účty. Obsahově dobré, adekvátní k situaci, osobní vřelý tón, fakticky nic, co by se dalo kritizovat…na druhou stranu, nic složitého k sepsání. Na tohle mít Babiš žádný extra PR tým nemusel. Tohle sepíše každý průměrný copywriter s průměrnou schopností empatie.

husákovská svině Babiš ze Slovenska přivandrovalá

Spousta kritiků poukazuje na to, že to nebyl Babišův text, že je to jenom PR, že to ani nedokázal pořádně podat, že mu to vlastně nevěří atd. Je to všechno pravda. Ale je to úplně jedno. Většině politiků někdo něco píše. Buď komplet, nebo si to pak jen sami upraví, doplní. Ať už z časových důvodů, nebo prostě proto, že na psaní moc nejsou. Něco málo o tom vím.

A že to možná vždy nevychází z nitra jejich duše?

Chce mi někdo říct, že by snad byl projev Špidly, Grosse nebo Topolánka uvěřitelnější a procítěnější? Věřil snad někdo takovému Topolánkovi roli druhého Václava Havla, do které jej vmanévroval jeho PR tým při jeho prezidentské kampani? Jasně, že ne. Autistovi Špidlovi by se nějaký rádobyempatický projev také nedal moc uvěřil, o „čímanovi“ Grossovi nemluvě.

Ani se neptám, jestli by odpůrci pánů Zemana a Klause věřili jejich projevům k epidemii v době, kdy byli premiéry….

Suma sumárum, rozebírat to z tohoto pohledu dál nemá smysl. Historie si bude pamatovat jedině to, že v době epidemie koronaviru vládl Babiš a jeho vláda přišla s opatřeními v porovnání s ostatními státy včas. Nějaký projev je fuk, i kdyby vycházel sebevíc z něj samotného…Politika prostě je PR a dohadovat se, kde PR končí a kde už začíná taková ta „ryzí člověčina od srdíčka“, je irelevantní…