Mám pocit, že ruský „vrah“ je součástí divadla, kterému nerozumím…

Tak nám prý po Česku běhá vrah. Plíží se, slídí, po vzoru Šakala z románu Fredericka Forsytha si oťukává terén, kuje pikle, míchá jedy, možná střílí někde v lomu do melounů. Anebo je to všechno jinak…?

Nebezpečný agent

Kdo ví, veřejnost je každopádně nutno informovat bez prodlení, pravdivě, žádná tajemství jí nesmí zůstat skryta… Tři v podstatě nedůležití provinční politici musejí žít pod policejní ochranou, protože prý ruská FSB plánuje jejich smrt. Alespoň to tvrdí některé zdroje, které prý mají tajné informace. Dovolte, abych se zasmál…

Když na chvíli připustím, že by skutečně ruská vládní klika v čele s prezidentem Ruské federace, Putinem, měla v úmyslu odpravit na našem území kohokoliv, věřte, že by se o tom určitě nedozvěděli ti, kteří dnes tuto „senzační“ informaci vypouštějí do světa, tedy reportéři časopisů a jiných médií.

O Rusku, jeho tajné službě, i o jeho prezidentovi si můžeme myslet cokoliv, pokud si ale budeme namlouvat, že jde o bandu amatérů a hlupáků v něčem, v čem má tato země a její silové složky tak bohaté zkušenosti, tak budeme za amatéry a hlupáky nakonec především my sami.

Pokud by skutečně ruská strana chtěla pány Hřiba, Koláře a Novotného vyzmizíkovat, šla by na to tak, že by na to určitě nepřišel nějaký reportér z časopisu. Onen údajný ruský vrah prý přiletěl na pražské letiště s diplomatickým pasem v kapse, v minulých dnech, kdy do naší země díky opatřením souvisejícím s koronavirem přilétá opravdu jen hodně málo lidí.

To znamená, že takový přilétnuvší v podstatě nemá šanci utajit svůj přílet mezi například davy jiných cestovatelů. Navíc, pokud má diplomatický pas, musí být každému s trochou rozumu jasné, že se stane terčem pozornosti okamžitě, jakmile takový pas vytáhne, tím spíše, že ten pas je ruský…

Pokud by skutečně ruská tajná služba poslala nějakého toho „asasína“ zvenčí, určitě by takový člověk v době napjatých vztahů mezi námi a Ruskem, nepřiletěl s ruským pasem. Měl by doklady nějaké naprosto jiné země, měl by v souladu s takovým dokladem naprosto věrohodnou „historii“ a skvěle padnoucí krycí „legendu“, šlo by o naprosto nenápadného člověka, který by určitě nepřiletěl v době, kdy se cestující k nám dají spočítat na prstech jedné ruky. Naopak by přiletěl v době, až bude k nám opět létat množství turistů z různých zemí, mezi nimiž by nijak nevyčníval a zmizel by našim orgánům, jako pára nad hrncem.

Určitě by na takovou práci nepřiletěl člověk, na kterého ano – je možné podle jména dosadit jeho minulost a pracovní zařazení u ruské tajné služby, jako tomu možná skutečně je v případě člověka, který prý v minulých dnech přiletěl.

Ano, je možné, že na ruskou ambasádu v Praze přicestoval muž, který je agentem tajné služby Ruska. Takové lidi má na své půdě v podstatě každá ambasáda jakékoliv země nejen na našem území.

Takové lidi u nás má jak americká CIA, tak izraelský Mossad, francouzská GIGN, a dokonce, považte, my sami máme lidi z BIS, z URNA a další specialisty na mnoha našich vlastních ambasádách všude po světě.

To je naprosto normální praxe, zpravodajští důstojníci prostě na ambasády patří, odjakživa jsou jejich součástí. Pozastavovat se nad tím, že jeden takový v minulých dnech přibyl na ambasádu ruskou, může snad jen někdo hodně neinformovaný o šedém světě pláště a dýky.

Pokud by už Rusko mermomocí chtělo na našem území někoho oddělat, dost možná by ani nemuselo kohokoliv vysílat zvenčí, ať už by přiletěl z jakékoliv země, s jakýmkoliv pasem.

Je všeobecně známým faktem, že na našem území žije spousta cizinců, ať už Rusů, tak lidí z jiných zemí. Vsadím se s každým, kdo přijde, že mezi takovými cizinci s dlouhodobým povolením k pobytu na našem území, bude pár takových, kteří skládali přísahu věrnosti v ruské Lubjance, a kteří by byli vhodní i na „mokrou“ práci.

Jde o lidi, o kterých systém našich bezpečnostních složek nemusí vůbec vědět, respektive je nemusí vůbec podezírat z čehokoliv, co by nesouviselo s jejich oficiálním důvodem přítomnosti v naší zemi. Tací lidé mají skvělou legendu, zázemí, pracovní pozici, kterou by si nikdo nedával do spojitosti s ruskou, nebo s jakoukoliv tajnou službou. Jak už jsem předeslal, tací lidé nemusejí mít zdánlivě vůbec nic společného s Ruskem.

Lidé, kteří přiletí do naší země s diplomatickým pasem a lze jejich jméno jednoznačně dosadit do zpravodajské sítě jakékoliv země, nejsou tím skutečným problémem, problémem jsou právě lidé, které jsem popsal výše.

Další možnost je, že by ruská tajná služba klidně mohla využít pro případný atentát někoho z našich vlastních lidí. Věřte, že možnosti jsou, ani já, a jistě ani BIS nepochybujeme o tom, že na našem území figuruje ne moc, ale pár jich bude, i Čechů, kteří by se dali pro podobný úkol využít.

To je věc, kterou každá zpravodajská služba dobře ví, proto považuju celou tuhle situaci kolem údajného vraha s diplomatickým krytím za pouhé divadlo pro naši veřejnost.

Jen si kladu otázku, zda se někdo snaží tím vším dělat hlupáky z naší veřejnosti, nebo se snaží v myslích naší veřejnosti vytvořit obraz hlupáků z Rusů.

Zdá se, že v obou případech to ten někdo, kdo celé tohle divadlo rozjel, má hodně jednoduché. Jak vidno z našich médií, dokonce i z prohlášení našeho premiéra, zblbnout lidi a natlačit jim do hlavy nesmysly, je stále velice snadné.

Spousta lidí si neuvědomuje, že „vrazi“, o kterých víte, padouši, kteří jsou veřejně přetřásáni v obyčejných časopisech, zpravidla nebývají tím skutečným nebezpečím.

Jinými slovy, když už hledáte problém v souvislosti s tajnými službami, hledejte vždy toho, kdo stojí ve stínu…


Převzato bez vědomí autora z veřejného zdroje v rámci úřední a zpravodajské licence podle § 34 zákona 216/2006 Sb., o právu autorském