„Jejich bastardům“ skutečně může jít o život

Kolářovi, Hřibovi, ale i Novotnému prý ukládá o život kterýsi z agentů GRU (ruské vojenské rozvědky). „Spřátelené“ tajné služby sice Českou republiku před akutním nebezpečím pro výkvět našeho konšelstva nevarovaly (nebo ano…?), ale naštěstí má své zdroje přímo u ruských tajných služeb investigativní oddělení časopisu Respekt s ředitelem přes všechny tajnosti Ondřejem Kundrou.

Svatopluk Otava

Kvalifikovaný kundagent je když…

Mediální prostor je chystaným atentátem mainstreamem i nemainstreamem vyplněn do poslední skulinky, která by snad zbyla po evergreenu letošního plánovitého dezinformování – koronaviru. Čtenáři, posluchači nebo divákovi se jen tak točí hlava z toho, aby si udělal trošku jasno v toku „informací“. Informuje Respekt taky BIS Michala Koudelky? Nebo je to naopak? Odhalili kundagenti z Respektu vraždící ruské monstrum i s chystaným zabijáckým jedem v kufru (má jít o ricin…) díky neobvykle účinným technologiím, či tvrdému novinářskému výcviku, co umí vyrobit z pisálka investigativního génia?

Nu, takto je celý případ veřejnosti nabízen i návodnými „vysvětleními“ o bezohledném vyžadování absolutní poslušnosti naší země vzhledem k velmocenským ambicím Ruské federace. Takže vlastně nezbývá žádný prostor na jednoduchou otázku – jak by vraždění nesvéprávných zastupitelských psychopatů prospělo právě Rusku? Respektive – komu by takový čin prospěl?

Na první otázku existuje jediná smysluplná odpověď. Rusku by to neprospělo nijak, zato jeho pověsti ublížilo maximálně. Druhá otázka nabízí rovněž logickou odpověď. To vše maximálně může prospět Spojeným státům americkým, aspoň v linii uvažování CIA jako vykonavatele vůle vojenskoprůmyslového komplexu USA, jeho tzv. deepstate, tedy těch sil, které usilovně připravují jakýkoli druh války proti Rusku.

Vzhledem k promyšlenosti vyvážené ruské zahraniční politiky, která se díky (nejen) osobnostem jako jsou prezident Vladimír Putin či ministr zahraničí Sergej Lavrov stále snaží o vstřícné směřování k mírové spolupráci mezi jejich zemí a evropskými i americkými „partnery“, je to jistě nelehká úloha. Nedávné zkušenosti ukazující názorně, jak se také dá postupovat v případech, kdy už si opravdu zoufale neví americká administrativa rady, jsou známy. Svěřte sirky od stohu pyromanickému blbovi, výsledek se dostaví.

A za blbost dostanete – diplom…

Tak jsme ještě ve dvacátém století byli svědky „slávy“ jistého Georga Teneta, jenž na různých pozicích a dokonce i jako šéf americké špionáže volil jako cestu k naplnění zadávaných úloh pozoruhodnou metodu. Vymyslel vždy takovou pitomost, že aspoň v první chvíli se nikdo neopovažoval zapochybovat, že je to vlastně pravda. Je pochopitelně velmi ostudné a smutné, že Česká republika se díky projevům i neprojevům svých politických reprezentací po celou dobu své (neústavní…!) existence staví na onu stranu blbů.

Nyní se hořce kaje z tehdejšího momentálního poblouznění třeba prezident Zeman, jenž dal souhlas k přeletům vraždících americký komand při nezákonném bombardování Jugoslávie. Žádný z našich politiků se však dosud veřejně nekaje ze zapojení naší armády do nezákonné okupace Iráku. Ta byla umožněna Tenetovým „vynálezem“ kypřícího prášku ve zkumavce, jíž prezident Georg Bush ml. vítězně potřásal před televizními kamerami coby „důkazem“ o nálezu chemických zbraní v této nešťastné zemi. Mimochodem – Georg Bush ml. a Georg Tenet – dvě strany téže intelektuálně vypovídající mince o úrovni amerických elit.

Signifikantní rysy Tenetových metod pak hbitě přijaly i další „bratrské“ („sesterské“) tajné služby zemí NATO, tedy i ta naše. Jsou snadno poznatelné naprostým diletantismem co do provedení, jakož i ideologickým nábojem co do určení.

Známo je třeba „dílo“ britské SIS (neoficiálně MI 6), která vyprodukovala dvě fotografie ruských „agentů“ Alexandra Petrova a Ruslana Boširova. Ty „dokazovaly“ přítomnost dvou osob na jednom místě v čase, který měl oba muže „usvědčovat“ z přítomnosti na místě poblíže kabaretní operace o otravě otce a dcery Skripalových v duchu agentů 007. „Důkazy“ byly ale tak zpackané, že tvůrci zapomněli aspoň o několik desítek vteřin posunout čas na fotografiích. Výsledný efekt tak představil dvě sólové fotky dvou mužů v jeden čas na jednom místě. To sice naše zažité vnímání časoprostoru a dostupné fyziky neumožňuje, ale na základě evidentní hlouposti nastalo vyhošťování ruských diplomatů, k čemuž se radostně propůjčila i naše tehdejší politická reprezentace ústy např. ministra Stropnického těmito slovy: „My prostě důvěřujeme našim britským spojencům…“ Mimořádný ministerský rozhled… Mimořádná hloubka myšlenek pana Stropnického…

„Rači to nepite, chčijó do teho morgoši a blejó ožralí borci“ říká u kašny Brňák Pražákovi. „Co jste to říkal? Já jsem Vám nerozuměl“, ptá se starosta z Prahy.„A jo vy ste z Prahy? Tož to pite klidně, voda je tady čistá, pramenitá..“

Nyní tedy máme situaci, kdy trojlístek mouřenínů v zastupitelských pozicích za poměrně krátkou dobu stačil postupně pozurážet všechny ruské občany i vládu Ruské federace, jakož i všechny české občany, jimž paměť dosud slouží a nevykazují znaky psychiatrických diagnóz nebo pobíraného žoldu ze CIA.

Řeporyjský starosta Pavel Novotný k 75. výročí ukončení II. Světové války a osvobození naší vlasti staví na katastru obce pomník fašistickým vlasovcům. Pirátský primátor Prahy Zdeněk Hřib nechal přejmenovat Náměstí pod kaštany, kde sídlila Ruská ambasáda na Náměstí Borise Němcova, kterýžto opozičník ve službách notorického opilce Jelcina téměř totálně zdevastoval Rusko. Starosta Prahy 6 Ondřej Kolář nechal zbaběle v době nouzového stavu zničit památník maršála Koněva. Třikrát fuj a vždy odplivnout, byť jen při náhodném setkání na chodníku. Ale nepotkáte je.
„Hrdinové“ spoza buka vyfasovali policejní ochranu, kterou jim naordinovali kundagenti Respektu a snad i BIS, což je filiálka CIA v Praze, oficiálně vedená CIA vyznamenaným Michalem Koudelkou. Je snad pro uvažujícího čtenáře zvláštní, když velitel rozvědky USA (cizí země) vyznamenal velitele kontrarozvědky ČR. Zase to ale vysvětluje skutečnost, že pan Koudelka nedostal kulku u zdi, ale jen Tenetovu plaketu a „za trest“, že poskytuje informace o naší kontrarozvědce americké rozvědce jen nebyl povýšen do hodnosti generála.

Ano, ano.Šéf BIS je nositelem vyznamenání jednoho z největších kontrarozvědných packalů všech dob George Teneta. A protože útok na jednoho ze tří hlavních zbabělých rusobijců evidentně prospěje pouze USA a přeneseně též Frankogermánii EU, skutečně se může stát, že se buď Novotný, Hřib nebo Kolář ml. napijí čehosi otráveného.
Lyndon Johnson v prohlásil na adresu řeckých vojenských pučistů v šedesátých letech toto: „Víme, že jsou to bastardi, ale jsou to naši bastardi.“. A to platí stále. Jenže pražské trio slepých už vlastně mezi „jejich bastardy“ nepatří. Splnili, co měli, mohli by tedy být v rámci „hodnot“ a „našeho způsobu života“ snadno obětování jako možný klacek na bití Ruska.

Ale snad si Američané tentokrát nebudou chtít špinit ruce a věří tento delikátní úkol domácí filiálce. Snad Michal Koudelka naplní roli vyznamenaného packala, svěří úkol jiným packalům a ti v přestávce mezi cenzurováním našich školských osnov zamění doporučovaný ricin za ricínový olej. Hnědý efekt bude i tak náramný…