Čuník z Řeporyjí. Výjimka kterou si ODS může dovolit?

Přemýšlím, jak dlouho by v ODS před 20 – 25 let vydržel pravomocně odsouzený člen, který navíc stranu nevídaným způsobem shazuje při svých vystoupeních v médiích. Nejspíš by takový člověk vůbec nebyl přijat, případně by jej vedení samo či pod tlakem médií vyloučilo. Do 24 hodin od jeho první psycho-performance.

Pavel Novotný na fetu | repro: youtube.com

Dnes si vedení ODS v čele s dosazeným Petrem Fialou chybně vykládá blahosklonnost médií tím, že umějí s novináři lépe pracovat. Ve skutečnosti média na ODS neútočí proto, že destrukci kdysi pravicové strany za ně provádí Novotný. Proto média nemají důvod do ODS tvrdě šlapat.

Pustit si do kurníku lasičku se může stát každé partaji či organizaci. Jen je s podivem, že členská základna i rozumnější lidi z vedení, starostové atd. mlčí. Maximálně se zmůžou na nějaký diplomatický koment na sociálních sítích. To mi hlava nebere. Znamená to, že destrukce ODS je společným cílem všech současných členů ODS?

Jistěže i s Novotným ODS dostane nějaká ta procenta. Ale budou jí volit zase jen ti, kteří si přejí její faktický zánik. Někdo říká, že by z toho mohla Trikolóra profitovat. Já si to ale nemyslím. Tam už není moc kde brát. Většina voličů a členů ODS by pak stejně přišla k Pirátům a zbytek do skomírající TOPKy či KDU… Ti, kterým nějak konvenují hodnoty prosazované Trikolórou, už jsou dávno pryč…