Barevná revoluce smrti; Od rudé k černé

K té davové psychóze v USA se ve vážném duchu ani nemá smysl vyjadřovat. Připomíná to Německo ve 30. letech, čínskou kulturní revoluci za Maa v letech šedesátých a dělnické úderky po roce 1948.

Josef Provazník | foto: archív autora

Právě proto působí to video černošské komentátorky Candace Owensové jako zjevení. Hlas rozumu v moři nesoudného a hysterického běsnění.

A pak si to dejte do kontrastu s prý „gestem šampiona“ Michaela Jordana, který věnuje 100 milionů dolarů na boj za rasovou rovnost. Jako kdyby se už teď nebyla Amerika ochromená permanentním bojem proti rasismu, který číhá snad i v záchodové míse.

A ještě u toho ten dobrák žvaní, že „stojí za těmi, kteří odsuzují hluboce zakořeněný rasismus a násilí vůči barevným lidem v naší zemi“.

Chápu, že házení na koš z člověka myslitele neudělá. Ale stran toho násilí, proč se nepodívá na snadno dostupné grafy kriminality? Co se týká útoků Afroameričanů na „bílé“ Amíky, je to celkem jasný.

Přitom tohle je přesně příležitost, kdy mají osobnosti z řad menšin formátu Jordana promluvit a vrátit všechno zpátky do reality. Ne, naopak přilévají olej do ohně a chovají se stejně nesoudně jako ti magoři, co ve jménu boje proti rasismu rabují.

To samé Obama. Místo, aby zklidnil situaci, tak „vidí v protestech naději“. Ale co naplat. Když si nějaká menšina udělá z kriminálníka vzor hodný následování a zneužije jeho smrt k šíření násilí, leccos to o ní vypovídá.

Škoda, že nejsou víc slyšet lidí jako Candace Owensová či jí zmiňovaný Thomas Sowell. Ale kdo by naslouchal v revolučních časech hlasům rozumu? Teď je třeba dát průchod iracionalitě, chaosu, nesoudnosti, pokrytectví a nenávisti…Revolution o Muerte!