Útočí na Hanu Lipovskou jen lůza, svoloč, lidská špína a odpad společnosti?

Pokud jsem to dobře pochopil a došel přes ten všechen nenávistný balast až k jádru věci, tak „kritici“ vyčítají Haně Lipovské to, že není objektivní a nezávislá.

Josef Provazník | foto: archív autora

K tomu došli dnešní moudří kádrovaci tak, že se členka Rady ČT dovoluje stýkat s lidmi, kteří jsou na jejich „indexu“. Když se s někým stýkáte a hovoříte s ním, znamená to, že nejste nezávislý. Ba co víc. Jste dokonce jeho loutka.

Když pro vás zvedli ruku poslanci ANO, jste loutka Babiše. Když jste se sešli s Jiřím Ovčáčkem, jste loutka jeho i Zemana. Když jste pracovali v IVK, jste loutka VK atd.

Ale to ještě není všechno. HL si dokonce dovoluje vyjadřovat názory, které nejsou v rozporu s názory hlásané těmi, kdo jsou na indexu. Neplive na ně, neuráží je, nezesměšňuje je. To je přece podezřelé. Slušný proEUropský občan přece musí hejtovat pány Klause st, Zemana, Klause ml., Okamuru a další politiky a osobnosti, kteří jsou na indexu.
A co je neméně pozoruhodné, naši mravokárci, kteří zejména v posledních letech tak statečně bojují proti komunismu, jsou najednou ke komunistům tolerantní a naslouchají jejich názorům. Najednou se jim hodí v jejich svaté válce proti jedné mladé ekonomce i ten „starý komouš“.

Na mysli mám Jiřího Svobodu, který tak hezky gentlemansky napsal paní Haně otevřený dopis. Jistě, je to mnohem víc cool, než poslat jen soukromou zprávu. Pana režiséra ale chápu. V těžkých časech je třeba se za ČT postavit veřejně, však ono se to pak bohatě vrátí.

Jediným cílem tohoto honu na čarodějnice je odpoutat pozornost od zásadního problému, který se jmenuje Česká televize. Víme to všichni (i oni) a nedá se to ničím okecat.

Je nadále neudržitelné, aby veřejnoprávní médium sloužilo jako politický nástroj Demobloku. Je nadále neudržitelné, aby byla veřejnoprávní instituce hlásnou troubou jednoho jediného „proEUropského, protiTrumpovského, promigračního, promultikultu, progenderového názoru“.

Je nadále neudržitelné, aby si veřejnoprávní redaktoři vyřizovali ze svých výsadních pozic účty s lidmi, kteří se provinili jen tím, že sdílí jiné názory.

Zkrátka a dobře, Česká televize není nezávislá ani objektivní. Česká televize není hlavním pilířem naší demokracie. Česká televize fakticky dávno není veřejnoprávní instituce. Cílená dehonestace Hany Lipovské či Xavera na této skutečnosti nic nezmění.