Ke kusu hadru mít prostě respekt nemůžete

Naši udatní liberální bojovníci proti komunismu neustále ofrňují nad „Rusáky“ a Číňany. Ale když si člověk vezme kulturní revoluci a všechny ty bolševické absurdity, tak tam šlo prostě o základní existenci – o holý život. Bylo tam samozřejmě spousta hlupáků, fanatiků a prospěchářů, ale nemalou část při těch různých manifestacích a stádních akcích tvořili lidi, kteří tomu nevěřili. Jen prostě chtěli přežít.

Josef Provazník | foto: archív autora

Když si obžalovaní u soudu sypali popel na hlavu a obviňovali sami sebe i ostatní z naprostých nesmyslů, byli k tomu přinuceni mučením.

Na současném západě zatím nějaké mučení, fyzická likvidace celých rodin či 25letý pobyt v lágru nehrozí. Přesto se spousta politiků, novinářů i obyčejných lidí dobrovolně ke všem těm kampaním, přesně kopírujícím ty nejpitomější a zároveň nejnebezpečnější výstřelky maoistické Číny a stalinského Ruska, hlásí a podporuje je.

Z toho mi vychází, že dnešní podporovatelé (politici, novináři, umělci, aktivisté, městští liberálové) pokryteckých, hysterických a iracionálních kampaní typu Refugees welcome, Fridays for Future, MeToo a Black Lives Matter (pod vlajkou idelogí ekologismu, genderismu a multikulturalismu) jsou mnohem větší fanatici, zbabělci a prospěcháři než ti námi opovrhovaní Rusové a Číňani.

Když jsem před lety četl paměti osobního lékaře Mao Ce-tunga, nevěřil bych, že v 21. století by taková kolektivní pitomost mohla fungovat v rámci demokratického západního systému. A vida, uplynulo tak asi 15 let a údajně svobodná média, univerzity, partaje atd. se chovají úplně stejně jako různé ty zfanatizované gardy a brigády za časů čínské kulturní revoluce a ruské bolševické revoluce.

Rusové, Číňani a dokonce i ti v mnoha ohledech zaostalí Arabové se nám můžou jenom smát. Západ se pod vlivem neomarxistů naprosto zdiskreditoval, ztrapnil, zesměšnil a ponížil. Nedivím se, že nás „východ“ vůbec nerespektuje. Ke kusu hadru mít prostě respekt nemůžete.