Sbalí Vašek po Tereze Tomiovi i Lucii?

Osobně proti SPD vážně nic nemám. Nevnímám to tak, že jsem v Trikolóře a všichni lidi z SPD jsou nepřátelé na život a na smrt. Politiku beru s rezervou, nadhledem a humorem. Stejně jako třeba fandění ve fotbalu.

Josef Provazník | foto: archív autora

Se spoustou lidí z SPD bych šel na pivo a s některými i chodím. Spolupracoval jsem s Tomiem Okamurou i Václavem Klausem ml. Můžu srovnávat. Ani o jednom z předsedů (a vlastně o žádném předsedovi žádné partaje) si nedělám iluze. Na pivo bych s nimi nešel a oni se mnou taky ne, páč bych jim moc nepochleboval a moc nepřitakával.

Suma sumárum, vím, jak to v obou partajích zhruba chodí a vím, jak to mají oba hozené.

V politice obecně nejde o to, aby straně šéfoval ten nejmilejší, nejchytřejší, nejkrásnější a nejcharakternější člověk. Politika je drsnej sport a každý tam má své máslo na hlavě. Okamura, Klaus i všichni další.

Takže bych doporučoval přestat s těmi moralistními řečmi o „zradě“ apod. Když se mi něco nelíbí a mám lepší nabídku, tak prostě jdu. A v případě poslankyně TH to přece není odchod k ideovému nepříteli. Jistěže i z prospěchářských důvodů prostě odešla k partaji, která se na hodně věcí dívá stejně a bude tam mít lepší pozici.

Ty moralistní řeči o zradě apod. jsou nejenom směšné, ale pro samotnou SPD nakonec i kontraproduktivní. Mnohem chytřejší by bylo psát, že „ta Tereza Hyťhová byla stejně neschopná“ a my jsme rádi, že jsme se jí zbavili.

Místo těch moralistních řečí si radši hlídejte poslankyni Lucii Šafránkovou. Ta sice snaživě po vzoru TO píše na svém profilu o „zradě“, ale jelikož je taky celkem pohledná, tak vsadím boty, že náš předseda už do ní začal hučet a nejmíň za měsíc bude taky v Trikolóře.