Kdo je kdo: František Matějka

František Matějka (*1970) je český bloger, pro kterého je individuální svoboda a odpovědnost jedince nejvyšší hodnotou, stojící nad jakýmkoli politickým či společenským zřízením. Je držitelem ocenění Bloger roku 2010, 2011 a 2012 na iDNES.cz, v roce 2013 se umístil na třetím místě, v roce 2014 na místě druhém. Býval místopředsedou Strany svobodných občanů, kterou spoluzakládal.

Bloger František Matějka

Bloger František Matějka

Angažuje se v neziskové organizaci patriotů Hradiště Šárka, jejíž je zakladatelem a ředitelem, a která nečerpá žádné veřejné peníze z dotací ČR nebo EU. Kromě toho je například iniciátorem petice Hlas pro život, kterou podpořilo více než 200.000 občanů, vyzývající k možnosti využívat protonovou léčbu u českých onkologických pacientů.

Všechny články autora v rámci iMagazinu …bezpolitikcekorektnosti.cz

Mezi osobní zájmy řadí rodinu, architekturu, cestování, politiku a obrannou střelbu, přičemž zastává názor, že jelepší být souzen dvanácti, než nesen šesti.Společně se svou ženou provozuje bezplatné služby pro všechny (ne)kuřáky v České republice na adrese kdesekouri.cz. Má tři syny, pochází ze Slaného a žije v Mostě.

Motto: Když Vám někdo bere svobodu silou, je to zlé. Horší ale je, když Vám ji bere v souladu se zákony, k jejichž vzniku jste mu dali mandát.